Header Image

EMILYSLIV

Emily heter jag och är toppbloggare här på Vimedbarn. Här skriver jag om allt som hör mammalivet till. En förkärlek till barnsaker, inredning och kläder. Lever med mina döttrar Noelia 3,5 år och Junielle 2 år, vi bor utanför Stockholm. Älskar DIY, pyssel, bakning och matlagning så det är ett axplock av vad ni kan hitta här hos mig!

WHERE DREAMS COME TRUE

Publicerad,

DSC_1006Renbäddat inne hos Noelia. Alltså jag skulle inte tacka nej till att sova i hennes säng om jag var liten, ser ju så galet mysigt ut, ändå så tassar hon in till vår säng varje natt.. Hoppas det bara är en fas. Tycker den tunna ljusslingan i sänghimmeln gör så mycket, blir som en stjärnhimmel. 🙂DSC_1012 DSC_1031 DSC_1038Så gulligt när hennes påslakan matchar påslakanen i docksängen, och nej jag har inte tröttnat på alla svanar ännu. 😉 Den fina regnbågsmobilen och lakanen kommer från Cam cam som har så otroligt mycket fint!
DSC_1036Här har vi precis fått barnen i säng efter grillmiddag och lite bygge. Ett ”hus” för att dölja luftvärmepumpen är projektet vi håller på med nu! 😉

Ha en fin kväll!

11 Kommentarer

  1. Vart kommer ljusslingan ifrån? ? /Caroline

  2. Jag håller med – jag hade gärna haft en sån säng jag också 🙂
    Var kommer ljusslingan från?
    Kram <3

  3. Helt underbart sovrum 🙂

    Titta gärna inom min sambos nya webshop – http://www.norselake.com om ni är intresserade i weekend eller träningsväskor 🙂

  4. Var kommer ljusslingan ifrån och hur har du fäst den? 🙂 superfint!

  5. Låt de sova i er säng, d e ju närheten med er d vill ha.. D ger mycket trygghet. Inte ens djuren sover separerade från sina barn. De kommer säga till när de är redo att sova i sin egen säng. Superfint e d hursom helst!

    • Självklart får hon sova hos oss när det behovet finns! Junielle t.ex. sover mycket bättre i eget rum, det gjorde Noelia också förut men nu har hon en period då hon vill sova hos oss 🙂

  6. Jätte fin säg vart kommer den ifrån ❤️

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *