Header Image

EMILYSLIV

Emily heter jag och är toppbloggare här på Vimedbarn. Här skriver jag om allt som hör mammalivet till. En förkärlek till barnsaker, inredning och kläder. Lever med mina döttrar Noelia 3,5 år och Junielle 2 år, vi bor utanför Stockholm. Älskar DIY, pyssel, bakning och matlagning så det är ett axplock av vad ni kan hitta här hos mig!

Min nya älskling..

Publicerad,

Ja, nu ska ni äntligen få se min nya partner. Han är snygg, smart, lätt, smidig, kommer inte svika mig, håller mig sysselsatt och är alldeles underbaaar..

Min nya Macbook pro, åh vad jag älskar han! Planen var först att köpa en Macbook air, men man får ju inte alls lika mycket dator för pengarna med en sån och eftersom att jag inte ofta kommer släpa med mig datorn utanför lägenheten så blev det en pro.

E finns självklart fortfarande kvar i mitt liv, men han kanske inte får lika mycket av min tid som förut! 😉

Så välkommen hem till familjen Ödmark/Svensson (aka. apple-familjen) älskling. Jag vet vi är otroligt appleiserade, och jag älskart!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *