Header Image

EMILYSLIV

Emily heter jag och är toppbloggare här på Vimedbarn. Här skriver jag om allt som hör mammalivet till. En förkärlek till barnsaker, inredning och kläder. Lever med mina döttrar Noelia 3,5 år och Junielle 2 år, vi bor utanför Stockholm. Älskar DIY, pyssel, bakning och matlagning så det är ett axplock av vad ni kan hitta här hos mig!

IDAG ÄR JAG INTE ROLIG!

Publicerad,

Sambon fixade fredagsmys till lilla familjen igår. Det var ungefär så mycket jag orkade med, att sätta mig och få maten serverad. Noelia tyckte det var riktigt lyxigt med en alldeles egen majskolv! 😉Den här förkylningen gör mig helt orkeslös, orkade inte ens öppna datorn och slänga in ett inlägg. 

Idag är det inte så mycket bättre, hostan har snarare blivit värre.. Jag som skulle på tjejmiddag ikväll. 🙁 Jag hoppas hoppas hoppas att något mirakel ger mig lite energi så att jag i alla fall orkar mig iväg en liten stund. Har längtat ju! Nu blir det en film i soffan för föräldrarna medan lillan sover middag, ja mitt på blanka dagen, det får man om man är sjuk.

 

3 Kommentarer

  1. Hoppas du kryar på dig!

  2. Var är den fina tavlan ifrån som de står basilika på? 🙂

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *