En beställning från Kurragömma dök upp här hemma häromdagen. Äntligen har den underbara Ruben-dockan jag förbeställde för ett tag sedan kommit! Den är ju bara så söt med alla detaljer och stort plus för att den är tillverkad i ekologisk bomull. Och så den lilla grisen i säcken..
Grisen är en liten sparbössa, vi har redan påbörjat den första miljonen där i.
Gick igenom alla bebis-leksaker efter Noelia för ett tag sedan och det fanns inte så mycket kvar som jag trodde, mycket av det vi hade då var i plast och det har jag rensat bort en hel del av så en liten bankbräda i trä klickades hem också!
Tycker det är så fint med trärena detaljer i barnrum, blir så mysigt och så ger det en extra bra magkänsla när man slipper alla gifter som är i de flesta plastleksakerna idag.
Önskar er alla en trevlig fredag, i eftermiddag blir det en sväng till Ikea för att handla tvättstugeinredningen, det går framåt!
ÅH JAG ÄLSKAR RUBEN DOCKORNA ??
Ja visst är dem alldeles bedårande!
Sååå otroligt vackert och fint. Vill också förbi Ikea men just nu får det vänta, hinner inte med det idag. :/
Ha en fin helg.
Vad sysslar egentligen pandan och strutsen med, hehe
Hahahaha, bra fråga du, ser ju groteskt ut från den vinkeln i alla fall!!!
Hej. Vad heter färgen du har på väggarna i barnrummet? Vad är det för färgkod? Tacksam för svar!!! Superfint!
Det är samma färg som vi har i sovrummet: http://emilysliv.se/sovrumsfargen/
Åh så fint det blev. Jag har en Olivia, och vi fixade just hennes rum med. Kika in hos mig så får du se.
Vart har du köpt de fina stringhyllorna som sitter på väggen? ?
Här länkar jag till hyllorna: http://emilysliv.se/detaljer-i-junielles-rum/