Header Image

EMILYSLIV

Emily heter jag och är toppbloggare här på Vimedbarn. Här skriver jag om allt som hör mammalivet till. En förkärlek till barnsaker, inredning och kläder. Lever med mina döttrar Noelia 3,5 år och Junielle 2 år, vi bor utanför Stockholm. Älskar DIY, pyssel, bakning och matlagning så det är ett axplock av vad ni kan hitta här hos mig!

ETT ÅR ÄLDRE

Publicerad,

DSC_0042Idag är det min tur att bli ett år äldre. 😉 Junielle hade sin första inskolningsdag på förskolan imorse och efter det åkte vi hem och då kom min mamma och syster med paket på lite födelsedagsfika! 🙂DSC_0046De känner mig så väl, i paketen gömde sig en bricka från Svenskt tenn och en stor ostronskål och flera sopp-/pastatallrikar från Mateus! Taaaaack!DSC_0058Och sen, när man lever ensam och kan bestämma över allt själv…. 😉 Happy birthday to me from me. Äntligen är drömstolarna mina! 😀 Nu väntar vi bara på det nya köksbordet och de två sista stolarna som posten tydligen slarvat bort.. suck! Men den som väntar på något gott! 🙂

På fredag kommer dessutom alla mina bästaste vänninor hit för kräftskiva och party! Ska bli så mysigt! 🙂

6 Kommentarer

  1. Gud vilka snygga stolar!
    Är också ute efter något nytt men har så svårt att bestämma mig 🙂

  2. Du har så himla fint hemma hos dig och ditt hem är en stor inspo för mig som nu ska renovera vårt radhus tillsammans med min sambo. Vi kommer köra på samma grå färg som du har för den är så fin hos dig 🙂 Och grattis i efterskott!

  3. Åh, var är stolarna från? 🙂 Kram <3

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *