Woop woop! Dags att öppna lucka 2 och här döljer sig inget mindre än ett presentkort värde 3500kr från Miniroom.se där man kan fynda bland många av mina favoritmärken som t.ex. Sebra, Numero 74 och Designletters.
För att vara med:
Lämna en kommentar till detta inlägg och berätta vad du skulle köpa om du vann!
–
Luckan stängs fredag 9/12 kl. 23.59 och vinnaren presenteras här på bloggen under lördagen!
Åh, vilken dröm! Vi totalrenoverar vårt hus och äntligen är de dags att göra iordning lillasysters rum. Hon har inte så mycket eget utan får en hel del av storasyster. Därför vore det en dröm att få göra ett extra mysigt och fint rum till henne. Skulle vi vinna detta skulle hon få saker till sitt rum, en sänghimmel i gammelrosa färg, tavlor – mrs mighetto, en mysig matta, wallstickers i guld och en mjuk förvaringskorg att ha på golvet (Elodie har så fina). Sedan är ju nya Miffy-ljusslingan helt underbar med. ? De finns massvis med fina saker hos Miniroom, men dessa är mina favoriter.
Jag skulle köpa någon mysig lampa till mitt nyrenoverade sovrum
Åh vilken lucka. ?? Om jag skulle vinna skulle jag köpa något av de underbara Tipi tälten från numero 74 och härliga posters från mrs mighetto! Mina döttrars lekrum behöver piffas upp.
Himla kul att du lyckas med ännu en grym lucka till dina läsare. Jag skulle köpa min son en vägglampa för han gillar att sova med belysning, och sen skulle jag fylla på med lite nytt servis till båda mina små. Dom vi har från Ikea i plast har gjort sitt och de är dags för dom att flytta ut. Jag har tittat på dom med design letters ett tag nu och aldrig slagit till så de skulle jag köpa , perfekt nu när min son börjat visa ett större intresse för alfabetet och så förkläde till min äldsta son som älskar att hjälpa till i köket och assisterar gärna mig vid både bak och matlagning. ????
Hejsan! Vilken rolig tävling. Jag har precis upptäkt miniroom.se, det finns så mycket jag vill köpa därifrån till min lilla tjej. Högst upp på önskelistan är punktbelysning från A little lovely company, en minifotölj från Kids Concept och nya sängkläder från Sebra.
Jag är med i adventskalendern ?
Min svägerska (och bästa vän) väntar tvillingar som är beräknade i februari.
Hade jag vunnit presentkortet hade jag köpt fina gåvor till tvillingarna ? Hon har haft en mycket jobbig graviditet. Hade varit guld värt att få skämma bort henne
Om jag vann skulle jag vilja köpa inredning til mina två barns rum. Vi har precis flyttat till radhus ifrån en liten lägenhet och barnen har nu fått egna rum. Bland annat skulle jag köpa en sänghimmel till min stora tjej, posters till deras väggar och en lampa. Hoppas på tur?
Jag skulle köpa lite julklappar till barnen samt ett litet kitt med sängkläder, badhanduk och lite annat smått och gott till min syster som väntar sitt första barn
Hon förtjänat att bli bortskämd med en massa fint.
Vi har precis flyttat och det skulle vara så roligt att få fixa riktigt fint i barnens rum så mycket inredning till dem skulle det bli:)
Att tre barn delar på ett rum känns så tråkigt. När man får barn ingår det att man ska få inreda barnrummet och jag känner mig lite snuvad på det då vi bor trångt. Man köper mer förvaring än fina inredningsdetaljer. Väggarna är fortfarande tomma och tråkiga. Jag skulle inreda barnens rum helt enkelt!
Jag skulle köpt en säg himmel och gjort en läs/mys-hörna till min som jag länge velat ? Jag hade även köpt något speciellt till min blivande systerson som tittar ut vilken dag som helst. Super kul tävling
håller tummarna.
Först vill jag säga att, Wow vilken insperationskälla du är! Alltifrån inredning, barnrum, bakning och barnuppfostran, Hade jag vunnit så hade jag piffat till sonens rum, gjort det riktigt mysigt och lekfullt. Har precis byggt hus och han har fått sitt första egna rum men pengarna finns inte just nu till att fixa det där lilla extra som han e värd. Hoppashoppas! Kram
Det skulle få bli skötbordsgrejer från Numero 74? Inte bara för att de är underbart fina utan även för att det är rent kaos på vår lilla 4 månaders skötbord just nu!Hon vrider och vänder på sig samtidigt som vi föräldrar kämpar med att få på blöjan någorlunda och ev nå en salva eller liknande som står alldeles för långt bort.Under skötbordet kan vi inte förvara salvor och liknande då vår busiga 2 åring då smetat ut det överallt?Hoppas hoppas!!!
Jag skulle köpa massa fint till våran lilla tjej som är beräknad 30/12. Hoppas på vinst
En riktig drömvinst, så himla mycket fint det finns! Vi ska snart flytta så detta skulle vara perfekt att köpa något fint och inreda barnens rum med. ?
Jag skulle fortfarande köpa julklappar och skänka till barn på barnsjukhus och asylboenden, en liten slant skulle gå till julklappar till min son
Jag skulle köpa bäddset för mina tvilling tjejer som har precis fått nya sängar och stort täcke. Gärna fin tavla ovan för deras sängar och lite nya leksaker för mina tvillingar och stora syster ?
Jag skulle köpa lite bestick, tallrikar och muggar från designletters, sen även något fint som kan pryda Ellies rum ?
Älskar Numero 74 och Maileg så det hade fått bli saker från dessa varumärken? En Bamsen gris från Maileg står högst på listan, har en liten tjej som älskar Lotta på Bråkmakargatan?
Q
Åh, vilken vinst! Jag hade köpt de fina sänghimlarna från numero 74 till mina tjejer! De är ljuvliga!!
Jag skulle köpa flera boklister från Kids Concept, pixihylla, en Light box, tallrikar och bestick och såklart några leksaker som julklappar till sonen! Vilken tävlingsvinst! Håller alla tummarna.
Åh hur underbart vore det inte, jag tror att det skulle bli sänghimmlarna från numero 74 till båda barnen då dom snart ska få varsitt rum och allt Helmi tjatar om är en sänghimmel ??
Om jag vunnit skulle jag köpa saker till vår kommande, första bebis. Kan inte annat än att hålla tummarna
Håller tummarna ? Jag skulle köpt ny inredning till dotterns rum som behöver piffas till lite men viktigas av allt en mysig lampa behövs.
Hej! Ja vad skulle man inte köpa från denna underbara sida. Skulle jag vinna så skulle jag nog äntligen kunna köpa ballonglampan som ska hängas i taket. Har älskat den sååå länge nu men aldrig haft råd.
Kramar Ida
Vilken lucka!!!
Jag skulle gå helt bananas på saker till min 3 årings pågående lekrum.
Kids koncept stol och bord, mattor, bensinstation, bilbatteri mm och självklart på väggen Mrs Mighetto ♡♡♡
Jag skulle köpa massa grejer och inreda bebisrummet inför bf 24 jan
WOW!
Jag skulle gå lös på Numero 74, Frank & Poppy och Bloomingville. Skulle bli som en julklapp både till mamman och barnen, lyx!
Jag skulle köpa de fina ballonglamporna till min lillebrors två små flickor. ?
Oj vad härligt det vore att vinna denn, jag skulle givetvis köpa docksänhen juno ?.
Oj vilken lucka!! ?? Jag hade velat köpa något till sonens rum som han snart kommer få dela med lillasyster då vi inte bor så stort. Så någonting dom kan ha tillsammans där inne hade varit perfekt, sen någon fin servis till barnen. ?
Jag skulle äntligen köpa den Sebrasängen till min dotter som behöver en uppgradering! Vet att det inte räcker till hela men en lång bit på vägen!
Om jag skulle vinna skulle jag köpa en varsin servis till barnen i julklapp & något fint till minsta som fyller ett i början på januari ?
Håller både tummar & tår för vinst ??
Åh jag skulle köpa massa fint till barnen och till vänner som går i väntans tider??
Denna luckan var ju underbar! ?
Om jag vann skulle jag bland annat köpa Roommate vägglampa som ser ut som ett moln i antingen vit eller rosa! Sedan skulle jag köpa lektält Tipi från numero 74 i färgen dusty pink då jag skulle älska att få inreda en myshörna inuti tältet som min dotter kunde krypa in i när hon vill ? Lite fina leksaker och en hel del övriga inredningsdetaljer till min lilla dotters nya rum skulle jag också införskaffa då det snart är dags att flytta! Detta skulle vara en så fin julklapp till både mig och min lilla tjej ?
Skulle bli lite fina tavlor till sonens rum då väggarna är så tomma att det ekar. Under granen skulle det även hamna ett nytt bäddset. Och självklart skulle sonen få välja något fint till bästa kompisen
Ååå vilken dröm det skulle vara! Vi har precis köpt ett gammalt 60 tals hus och min dotter på 8 månader ska äntligen få ett eget rum. Det skulle vara helt underbart o kunna inreda hennes rum med fina saker från miniroom. Har länge suktat efter de fina stjärnorna från numero74 så jag Håller mina tummar! Skulle bli en fantastiskt julklapp till våran lillatjeja Lowa.
Jag skulle köpa bäddset från frank&poppy superhero och även fine Little lady grönt. Ed björnar till min som. Sedan älskar jag design letters porslin till barn så de hade vart ett måste till sonen som snart ska börja äta :))
Wow vilket pris! ? jag skulle köpa ett tält till dotterns rum först och främst, och sedan lite smått och gott till bebisen i magens rum!
Vilken lycka att vinna detta pris!? jag skulle köpa massa fin inredning till tjejernas rum. Det skulle absolut bli en lightbox, varsin sänghimmel och en fin nattlampa. Det lilla extra som man inte köper själv. Håller tummarna för en vinst!

Wow vilket pris! jag skulle köpa ett tält till dotterns rum först och främst, och sedan lite smått och gott till bebisen i magens rum!
Om jag vann skulle jag köpt inredning till barnens rum men även julklappar! Hoppas hoppas
/linda mizouri
Vilken fantastisk tävling! Älskar miniroom och skulle köpa fina inredningssaker till min sons rum??
Vilken fantastisk tävling! Älskar miniroom och skulle köpa fina inredningssaker till min sons rum.
Om jag vann skulle det inhandlas inredning till lillebrors rum som ska göras iordning efter nyår
kanske en sänghimmel, nån förvaring sen nån kul leksak också såklart 
Om jag vann skulle jag köpa tallrik och mugg av design letters. Sen skulle det bli matta och leksaker med babblarna! Det är min sons favoriter verkligen!
Oj, wow vilken tävling!
Jag skulle köpa inredning till min sons rum.
Hyllan med stjärnor hade först utav allt blivit valt då han älskar stjärnor och vi vill ha det som tema i rummet. Bäddset och matta hade också jag valt, sen hade han fått välja resten själv inne på deras sida! Håller mina tummar och tår, detta hade passat oss helt perfekt ??
Lillebror skulle få inredning till rummet, och så hade det blivit lite lekhörnan i vardagsrummet för både lillebror och storasyster.
Jag skulle använda presentkortet som en del av betalningen av en VÄXASÄNG/ SPJÄLSÄNG (Mörkgrå) till vår lilla skatt som är beräknad till nästa år och som våra föräldrar ska få reda på den 24 dec:-)
Om jag vann detta fantiska pris så skulle jag köpa fina saker från numero 74 till min dotter Molly samt det väntade syskonet. Jag plir mycket inspirerad av hur du inrett dina döttrars rum och skulle verkligen vilja inreda Mollys rum med annat än Ikea och ärvda saker men ekonomin stoppar mig.
Inredning och leksaker till Elis nya rum ?
Åhhhhh vad jag önskar detta!!! Jag skulle köpt nya kuddar, säg himmel och förvaringskorgar till min dotters rum! Vilken fin lucka
?
Denna luckan var ju underbar! ?
Om jag vann skulle jag bland annat köpa Roommate vägglampa som ser ut som ett moln i antingen vit eller rosa! Sedan skulle jag köpa lektält Tipi från numero 74 i färgen dusty pink då jag skulle älska att få inreda en myshörna med massa gosiga kuddar och plädar inuti tältet som min dotter kunde krypa in i när hon vill och där vi kanske skulle läsa sagor ? Lite fina leksaker och en hel del övriga inredningsdetaljer till min lilla dotters nya rum skulle jag också införskaffa då det snart är dags att flytta! Detta skulle vara en så fin julklapp till både mig och min lilla tjej ?
Jag skulle köpa en ballonglampa till min son. Han älskar ballonger och här finns ju flera som håller formen länge länge så blir både mamma och son glada för gamla ledsna ballonger är inte roliga.
Oj finns så mycket fint, skulle köpa massa fint till barnens rum nu när lillebror och storebror ska dela. Behöver göra så det passar en 2åring och en snart 6åring
Vilka fina vinster! ??? Hade jag vunnit, då skulle jag ge min son ett tipi tält. Just nu är alltid vardagsrummet upp och ner när han drar alla soffkuddar/filtar och bygger kojor med.
Kram Evelina
En Sänghimmel, lightbox och lite annat smått och gott till min kära son och hans rum! Gud skulle bli så lycklig om vi vann ?
Åh, vilken drömvinst det vore! Jag skulle köpa en uppsättning med mugg och tallrik från Design Letters då min lilla snart ska börja med gröt! Även en sänghimmel står på önskelistan!
Hej emily. Vad fint att du har kalender. Jätte roligt
jag skulle köpt ballong lampor och/eller lightnox ?? vill så gärna inreda min dotters rum.. Håller tummarna. Ha en fin andra advent. Kram /Mia
Jag skulle fixa iordning min sons rum tills hans födelsedag i februari
det finns så fantastiskt fina saker där! ?
Åh! Jag skulle så gärna vilja köpa bl.a Bokstavsklossarna från Sebra då sonen börjar skriva bokstäver! Vore perfekt att kunna titta på och lära sig ännu mer. Dom är även en fin inredningsdetalj man kan skriva fina ord med.
Denna lucka vi väntat på har
Håller tummarna att några leksaker finns kvar
Vår Liam har länge önskat en stjärngirlang
Under den kanske han kan få sjunga bjällerklang
Lillebror skulle gärna matservis vilja ha
Hans tänder på g gör att mat han vill ha
Den ultimata julklappen hade varit att få vinna
Så att mina killar in i fantasins värld få försvinna
?????????????????
Om jag skulle ha turen med mig och vinna detta så skulle jag gå vild på möbler till dotterns rum, hon fyller 1 år i februari och just nu är hennes rum helt tomt. Så med detta skulle ju all inredning bli nästan klar , alltså perfekt present så hon kan leka i sitt alldeles egna rum :)!!
Wow vilken vinst? skulle köpa fina presenter och leksaker även lite inredning till sonens rum ?
Ååhhh!! ? jag skulle köpa inredning till min dotters rum som vi håller på att göra i ordning till henne. Jag skulle köpa en ljusslinga eller två, bäddset och ett leksakskök med tillbehör ???
Oj vilken grej, nu hoppas jag på vinst till min lilla tjej! ? Jag hade köpt en eller två förvaringskorgar och sänghimmel från numero 74 maileg kaniner och leksaker från zebra! Nu håller jag tummarna extra hårt!
Ha en fin andra advent! ??
Om jag vann skulle jag köpa julklappar till min dotter och till mina kusiner! Julklappsbudgten är ju inte super stor då jag är student hehe
Jag skulle köpa en sänghimmel från numero 74 och sängkläder från frank&poppy:) hoppas hoppas!
Då vi flyttar snart skulle ett presentkort vara välbehövligt så vi kan inreda vår dotter på 8 månaders rum. Håller tummarna
??
Om jag vann skulle jag skulle köpa bland annat en ljusgrå sänghimmel från numero 74 och en girlang med stjärnor att hänga på till min dotters nya rum som kommer behöva en del saker efter våran flytt
Åå jag hade köpt en sänghimmel och en ballonglampa.
Vilket Pris!
Jag hade köpt Fauna bäddset från Garbo & friends, en docksäng från Sebra med bäddset från Frank & Poppy, babyfilt från Numero 74 och ytterligare några kuddar från samma märke. Miniroom har ett riktigt bra utbud när man vill inreda ett barnrum!
Jag skulle köpa massa fint till flickornas nya rum då vi flyttar om 1 vecka skulle köra kanin dockan då lillan älskar dockor och bokstavsordning servisen mm. Vilken fin lucka ..
Om jag vann denna tävling så skulle jag köpa massor till min dotter! Bl.a design letters porslin! En lightbox och leksaker! Så nu håller vi
man vinner, va glad jag skulle bli då!
Om jag vann skulle jag köpa en hel del underbara ting från numero 74. De härliga kuddarna, en stjärna och någon vimpel skulle få förgylla dotterns rum.
Åh, hade velat köpa massa fint till min fina flickas barnrum. Skulle jättegärna vilja köpa en Miffy-lampa, den hade passat så så fint på rummet! ????
Jag skulle passa på att skämma bort mina älskade flickor med massa fint från numero 74 som filtar, kuddar, lampor och girlanger ja de skulle säkert slinka med något mer underbart då jag fullkomligt älskar minirooms sortiment ?
Åh, hade velat köpa massa fint till min fina flickas barnrum. Skulle jättegärna vilja köpa en Miffy-lampa, den hade passat så så fint på rummet!
Jag skulle köpa sååå mycket fina inrednings saker till barnens rum till vårat husprojekt som snart är färdigt! ??? har två rum att inreda??
Hallå! ? om vi skulle vinna så hade jag kollat efter allt som skulle sitta fint i vår dotters kommande egna rum! Det projektet börjar vi med i januari.
Ååh vilken underbar tävling! Skulle bli överlycklig om jag vann då vi håller på med totalrust av hela huset och pengarna går åt. Dottern är 6 månader nu och efter jul ska vi börja med hennes första egna rum ♡ Så jag skulle först & främst sikta in mig på inredning såsom lekmatta, tält, lightbox, någon av de underbara maileg kaninerna eller någon leksak ♡ Hon är det bästa & mest fantastiska vi har. Hon förtjänar verkligen ett fint rum ♡
Åh vilken drömvinst! Jag skulle handla en sänghimmel, lightbox och ett bestick set till min lilla 6 månaders! ?
Åh ballonglamporna
Så sånna skulle såklart få flytta hem till oss!
Inredning och massa andra fina saker till lillan!! Fullkomligt ÄLSKAR Sebra ?? Håller tummarna för vinst
Åh ballonglamporna
Så sånna skulle såklart få flytta hem till oss om jag vann!
Har länge suktat efter en Lightbox men inte fått tummen ur…så nu vore ju ett perfekt läge. Sen skulle det bli massa nytt till dotterns rum. Även bebis i magen skulle bli bortskämd!
Hej! Vilken fantastisk julkalender du åter igen har skapat! Jag skulle bli såå glad om jag vann och skulle skämma bort min son med massor utav fina leksaker och inredning ? Tack för en fin blogg med massor av inspiration! Kram Emma
Vilken vinst det hade varit! Jag och dottern min bara älskar sakerna från Miniroom
Vi hade nog beställt fler tavlor från Mrs Mighetto.. de är så fina. Nya fina motiv finns som nyhet har vi sett. Eller en sänghimmel från fina numero 74.
Åh skulle köpa glassarna och ballong lampa till lillebroren då han ÄLSKAR ballonger storasyster skulle få en fin docksäng och en lighbox ??
Jag skulle vilja vinna inredning till döttrarnas sovrum och lekrum i vårt radhus som just nu byggs. En sänghimmel, lampor och mattor skulle vara perfekt.
Jag skulle köpa en lightbox och så mycket jah bara kan från kids concept. Mitt favvomärke på leksaker. MEn även lite förvaringskorgar till mössor osv i hallen från färg & form. Allt skulle gå till min sons ett-års dag i februari. Hade ju varit najs med lite hjälp på traven när man har ett litet födelsedagsbarn mitt i en ”oxmånad”
Men wow vilken drömvinst ! Jag har nyligen flyttat till en lägenhet med mina tre pojkar. Deras rum är långt ifrån klara. Jag hade köpt ett skrivbord till min stora pojke så hsn kan göra Sina läxor. Dom mindre pojkarna behöver förvaring, någon poster så även dom får en mysigare miljö. Håller alla tummar !
Inredning till tjejernas sovrum som vimplar, sänghimlar från numero 74, kaninlampa, sängkläder till båda från CAM CAM, poster från mrs mighetto är några av sakerna! Åh vilken lycka!!
Jag skulle köpt klappar till vår lille kille och hans kusin, med resten skulle jag skänka klappar til mer behövande ?
Jag skulle köpt klappar till vår lille kille och hans kusin, med resten skulle jag skänka klappar til mer behövande ? Jag skulle köpa maileg kaniner och en ny sänghimmel bland annat ?
Inredning till tjejernas sovrum som vimplar, sänghimlar från numero 74, kaninlampa, sängkläder till båda från CAM CAM, poster från mrs mighetto är några av sakerna!! ?
Inredning till tjejernas sovrum som vimplar, sänghimlar från numero 74, kaninlampa, sängkläder till båda från CAM CAM, poster från mrs mighetto är några av sakerna!! ???
Min fina pojke på två små år,
i slutet på januari en lillasyster får.
Spjälsängen ska då den lilla ha,
en växasäng till sonen vore då bra!
(@signerevalde på instagram)
Här skulle vi klicka hem både tipitält och massa mysiga kuddar och ljusslingor att inreda det med för att göra en mysig läshörna i Lex rum och en plats för lek och mys. Och hos miniroom finns så mycket fint att välja på. Skulle vara drömmen att få klicka hem det till mini som skulle spendera så mycket tid där, hoppas tomten kommer tidigt i år ?
Åh vilken dröm om jag skulle vinna nu när vi ska flytta och barnen får egna rum! Skulle köpa massa inredning till barnen, bla en sänghimmel.
Om jag vann skulle jag köpa inredning till dottern som precis fått ett eget rum ?
Jag skulle köpa den finsate filten från Garbo & Friends, samt en docksäng med bäddset och ett matchande bäddset till dotterns spjälsäng. Lite kuddar från numero74 samt en liten nattlampa från Little Lovely company. Är det en slant över så någon leksak, ett gosedjur eller något ur kategorin ÄTA vilket behövs nu när lillskruttan snart skall börja med smakportioner/äta vanlig mat.
Jag är sugen på funkis dockhuset till lillebror nu när han fyller 1 i januari. Han har fått flytta in i storebrors gamla rum så hade varit roligt med något eget fint som han kan ha i mååånga år framöver. Är även sugen på lite finheter från sebra, bl a deras kök? håller tummarna på fina 1 års presenter?
Åååh skulle köpa inreda min dotters första rum som vi renoverar ? Älskar miniroom!!!
Om jag vann skulle jag beställa fina saker till vårat kommande januari barn men även sonen kanske hittar något.. vi vet inte kön så väntat med spänning på den lille nu och storebror på 5 år är lika spänd då han väntat på att få bli storebror länge
håller mina tummar för vinst!
Jag skulle köpa ett Tipi tält ?? Sen lite olika prylar från numero 74, bland annat några kuddar, stjärn girlang , vingar osv ? Håller tummarna!!
Vilken drömvinst! Jag håller på att göra om storasysters rum, hon har fått komma på andra plats när jag började fixa i hennes småsyskons rum. Nu är det äntligen hennes tur! Jag skulle bli så glad över denna vinst. Det är en hel del där som skulle komplettera hennes drömrum. Hon har pratat om en sänghimmel, massa kuddar i sängen för att snabbt göra om hennes säng till en mysig plats för att läsa böcker. Hon vill även ha vimplar. Så skulle vi vinna så skulle jag köpt en sänghimmel, hjärt och stjärnkuddar och vimplar för att göra hennes rum så som hon vill ha det!!!!! Håller tummarna för Sofis skull



Vilken grymma tävlingar och priser du har..? vill man verkligen inte missa!
Hade jag lyckats vinna så hade jag köpt varsin sänghimmel till tjejerna, dom är ju så fina så det är inte klokt ♡ Håller verkligen tummarna, detta hade varit drömvinsten såhär i juletid och en underbar julklapp att lägga under granen!
Trevlig andra advent ♡
Om jag vann skulle jag köpa en ny servis från designletter till båda mina två bustroll så att varje måltid skulle bli lite roligare!
Vilken drömvinst! Jag håller på att göra om storasysters rum, hon har fått komma på andra plats när jag började fixa i hennes småsyskons rum. Nu är det äntligen hennes tur! Jag skulle bli så glad över denna vinst. Det är en hel del där som skulle komplettera hennes drömrum. Hon har pratat om en sänghimmel, massa kuddar i sängen för att snabbt göra om hennes säng till en mysig plats för att läsa böcker. Hon vill även ha vimplar. Så skulle vi vinna så skulle jag köpt en sänghimmel, hjärt och stjärnkuddar och vimplar för att göra hennes rum så som hon vill ha det!!!!! Håller tummarna för Sofis skull (och min plånbok skull haha)



Vi ska snart byta sovrum och om jag hade vunnit hade jag helt klart köpt fin inredning till sonens nya rum. Små fina detaljer som blir pricken över iet. ?
Min som har blivit så duktig på att äta och vill nu uppdatera bestick och dylikt till honom. Såklart massa leksaker också!
Vilket perfekt pris att kunna få vinna! Vi ska precis börja renovera i kommande bebis rum så de hade varit perfekt med denna vinst så vi kan köpa lite inredning & leksaker.
Åå! Jag skulle köpa en massa julklappar till min flicka samt syskonbarn, som mammaledig e man ju inte direkt rik så detta skulle underlätta! Slippa ha dåligt samvete för att man bara köper något litet billigt som dom kanske ändå inte vill ha. Hoppas hoppas
Åh önskar mig detta till vår dotter Molly då hon inte har något eget rum än men efter årskiftet flyttar vi till drömhuset och vill inreda det med sänghimmel och kanindockor som står högt upp på önskelistan! <3
Jag är helt förälskad i numero 74 så jag skulle valt ett tipitält, en sänghimmel och en tjockare pläd från dem.
Jag älskar märkena Sebastian och bloomingville ? lillebror har ännu inte fått nåt eget rum så det hade vart kul att få köpa lite inredningsdetaljer och leksaker till honom och även en fin kanintavla till storasyster
Om jag som aldrig vinner något skulle vinna detta fina priset. Skulle jag köpa mina favoriter från miniroom. Jag vet att våra tvillingar William & Millie skulle bli överlyckliga om dom fick vinna & fick så fina saker från miniroom♡
Alltså wow, vilken tävling ? Jag hade önskat mig vinna ett presentkort så jag kan shoppa alla de söta indredningssaker jag vill ha i dotterns lekrum.
Åh vilken underbar vinst!!!?? Älskar miniroom! Jag skulle shoppa loss inredning från numero 74 till döttrarnas rum? (Lillasyster är beräknad i januari?)
Underbar vinst ? Skulle verkligen behöva göra om i min dotters rum. En sänghimmel och TIPI tält står högst på önskelistan från miniroom! Håller tummarna ??
Jag skulle köpa en varsin sänghimmel till mina barn ? Och en matta ?
Åh vilken drömvinst!
Jag hade köpt en sänghimmel till min dotter, tavlor, stjärnkuddarna, lilla häst till min systerdotter och massor av annat till min dotters rum ?
Vilken drömvinst! ?? min dotter älskar kaniner, så jag hade köpt en lilla kanin till henne i julklapp. Min son har länge tyckt att en light Box är kul att pyssla med, så han hade fått en sådan att skriva budskap på och tända ovanför sin säng ?
Jag skulle köpa lite allt och inget! Vi väntar just nu våran första lilla så skulle ju vara helt perfekt att vinna ett presentkort för att förbereda lite
Jag såg ballonglampor innan jag ens blev gravid och sa att en sån måste mitt framtida barn ha i sitt rum. Nu sitter jag här med en son som har ett jättefint rum fast utan lampa. Så det skulle jag köpa! ?
Vilken generös vinst!!?
Åh skulle jag få äran och vinna skulle jag handlat mugg, bestick och tallrikar från design letters, posters från mrs mighetto och leksaker till min prinsessa. Skulle vara helt fantastiskt och få gå loss på miniroom??
Åh! Jag skulle köpa allt som behövs för att göra en myshörna till min lilla Tove på 7 1/2 månad. Sänghimmel, massa mysiga kuddar och plädar med stjärnor och olika skogsdjur på. Mysbelysning och allt vad man kan hitta! Älskar även bambilampan från Ferm så den skulle åkt ner i varukorgen också!
Wow vad glad jag hade blivit.om jag kunde köpa en sänghimmel från numero74 till bebis som kommer i April? även lite fina kuddar och en matset från designletters hade varit en rolig julklapp till storasystern?
Jag skulle ha köpt en massa fin inredning till Lill bebisen i magens rum! ? Hade varit perfekt med denna vinst.
Åh hade varit perfekt för att köpa inredning och saker till lilla bebis som har bf i februari ???
Jag skulle köpa massa härlig inredning till min dotters rum
Meeeen Gud vilken underbar tävling! Jag älskar verkligen Miniroom! Fantastisk shop som har allt med det lilla extra till barnrummet. Passar mig som är barnrumstokig perfekt! Jag hade köpt posters från Dear Friends, ett grått virkat dragdjur, en grå sänghimmel från numero 74, klossar från Kids concept, kuddar från numero 74, babys first book, artiklar från designletters till min sons kök som han ska få i julklapp. Listan kan göras hur lång som helst. Åååh detta erbjudandet vore så perfekt då jag målar i sonens rum och med hjälp av dessa fina saker skulle hans rum bli top notch ??
??
Tack för att du inspirerar!
Hoppas på vinst! Jag hade använt presentkortet och köpt varsin fin kanindocka till mina tre döttrar i julklapp. Dessutom nya pipmuggar från design letter. Och så en del annat
Med sådan vinstpott hade man ju kunnat få i princip allt man velat ha! Jag är ett stort fan av design letters, så hade fyllt på servisen till båda barnen samt föll jag lite för ballong lampan så kanske en sådan?
Och även något fint till min guddotter såklart..
Så fantastiska grejer alltså. Materiell kärlek när den är som bäst ?????
Vinner jag så kommer jag köpa leksaker o inredning till mina barn som har snart vars sina nya rum.
Åh vilken fantastisk present! Håller tummarna ?
?
? Jag älskar miniroom! Jag skulle då unna mig barninredning till mina tjejer från bla numero 74 som jag inte kunnat köpa. Glad andra advent
?
Denna vinst skulle jag så gärna vilja vinna, där kan jag till barnens rum mycket finna. Båda våra små har nyligen fått nya rum i vårt hem och i din blogg får jag så mycket fina idéer som jag, om jag vinner, kunde göra till dem. .
Jag skulle köpa en mattan från oyoy, den med världskartan som motiv. Denna matta har jag suktat efter länge men inte kommit till skott med att köpa.
Här skulle det köpas lite av varje! Inredning till barnens rum, leksaker men också ett kit eller två med tallrikar, muggar och bestick. Har två döttrar på 2 år respektive 6 månader, och massa fint och behövligt hos miniroom. ?
Underbar tävling! Jag skulle köpa en växa säng till min dotter om jag vann. Så nu håller vi tummarna och hoppas på massa tur! <3
Jag hade köpt posters ifrån Mrs. Mighetto till barnens rum, jag är verkligen totalt förälskad i dom!!
& sen självklart lite annan inredning!
Wow vilken lyxig vinst!
Om jag vann skulle jag köpa en light in Box och en docksäng.?
Skulle jag få äran att vinna ett presentkort från Miniroom.se skulle jag Lyxa till det för min son med
M- mysigt bäddsett från frank&popy.
I- inreda med en sänghimmel från numero 74
N-nya böcker att läsa vid sovdags
I-införskaffa mig en mapp att förvara hans fina teckningar i
R-racerbilbana från kidskonsept
O-olika små pyssel
O-och
M-mrs mighettos posters
Skulle jag få äran att vinna ett presentkort från Miniroom.se skulle jag Lyxa till det för min son med
M – mysigt bäddsett från frank&popy.
I – inreda med en sänghimmel
N -nya böcker att läsa vid sovdags
I -införskaffa honom en sänglampa
R -racerbilbana från kidskonsept
O -olika små pyssel
O -och
M -mrs mighettos posters
Wow håller tummar och tår på detta. Ny bliven mamma till en underbar dotter. Hade köpt massa rosa grejer till henne
Wow, jag hade blivit världens lyckligaste mamma om jag hade vunnit denna drömvinst, jag hade köpt massor med presenter till min sons 1 års dag och en hel matset från designletters och inredning ? Hoppas på vinns! Håller tummarna!
Jag ska snart få barn nummer två och skulle därför köpa saker till bebisens rum. Lite fin inredning och bäddtextilier hade varit väldigt uppskattat här. Sen hade storebror såklart också fått något fint till sitt rum. Har insett att med två barn behövs ännu fler sängkläder så jag hade nog satsat mycket på det.
Jag skulle med bums beställa hem Miss Klara & Miss Astrid från MrsMighetto. Precis flyttat till min första bostadsrätt med mitt barn. Vilken överraskning det skulle bli med dessa fina prints att pryda väggen.
Vilken vinst. Skulle jag vinna skulle vi köpa saker till de kommande leksaks köket till sönerna. Familjens blivande kock ska självklart ha allt han behöver för att göra god mat och fika
Vilken vinst. Skulle jag vinna skulle vi köpa saker till de kommande leksaks köket till sönerna. Familjens blivande kock ska självklart ha allt han behöver för att göra god mat och fika.
Åh jag skulle fixa min dotters rum till ett riktigt prinsessrum! skulle köpa sänghimmel, förvaring och mysig belysning.
frörst skulle det bli ett star gungdjur från Kids Concept till lillan, sen tar det man behöver köpa till henne aldrig slut, så hade blivit liute kul shopping för resten
”Åh Emily denna tävling blir svår att toppa! Men för presentkortet jag varor från Numero 74 skulle shoppa. Så nu håller jag alla tummar och tår och hoppas att jag lucka nr 2 får”
Lightbox, matta, lampa & säng,
??
Ja, det behövs för denna peng!
Sänghimmel, pussel & leksaker,
Här finns verkligen allt för våra smaker.
Ett tält hade inte heller varit fel,
Så lillan kan få ha sin egen mysiga del.
Nu håller vi tummar & tår,
Att vi denna fina julklapp får ??
Är gravid med första barnet, en liten kille som kommer i april. Skulle så gärna vilja vinna så jag kan köpa inredning och annat till bebisen
Jag skulle låta min dotter själv välja ut vad hon vill ha! ?
Wooow! Jag skulle köpt ny fin inredning till dottern på 2 år, just nu ser rummet ut som ett bomdnedslag och är bara ett rum för att förvara saker? hoppas på tur
? ha det så bra fina ni
Åh jag hade köpt no 7 sänghimmel till min lilla tös rum. Jag hoppas jag vinner, ärligt!
För detta presentkort skulle jag
Köpa belysning för natt och dag
Till rummet min dotter bor
Glädjen över vinst skulle va stor
Jag hade köpt inredning till döttrarnas rum i vårt nya hus
Vi skulle köpa lampor till barnens rum! Nu när det är så mörkt större delen av dagen behövs både punkt-och mysbelysning!
Åh wow! Jag skulle köpa en barnservis från Done By Deer med uppdelad tallrik till min kräsna lilla skrutta som inte gärna blandar maten på tallriken. Jag skulle också köpa en fin docksäng från Sebra där hon kan natta sina dockor och gosedjur som hon älskar att pyssla om och såklart en urgullig ryggsäck från Elodie Details till förskolan och övernattningar hos mormor och farmor.
Åh jag skulle unna barnen fin inredning från fina Numero74 , bland annat deras lektält, sänghimmel och hjärtformade kuddar
Vilken lucka ??
Jag skulle köpa Sänghimmel, matservis till våran dotter Isabella och nya sängkläder till henne??? Även inredning till hennes nya rum!!
Älskar minirooms underbara utbud!
Jag skulle köpa inredning (hyllor bla) till min dotters rum för att fixa det sista innan det är klart. Det där lilla extra gör så mycket!
Denna lucka vore en dröm att vinna! Jag skulle köpa julklappar till barnen, fina leksaker i trä och en varsin lightbox som ska få lysa med ett fint budskap ?
Så mycket fint! Jag skulle köpa fina dekorationskuddar till femåringens säng. Hon tycker att det är så spännande att få bädda sin säng,men har inga fina kuddar o hämtar våra soffkuddar! Lillasyster skulle få några lampor till sitt rum då det är väldigt mörkt där och hon inte vågar gå in själv då. Sen skulle jag köpa lite blandade leksaker som de kan ha tillsammans. Leksaksmat och någon docka!
Jag skulle ha köpt en Sänghimmel från numero 74 i färgen isblå till sonen eftersom storasyster har en och han verkligen älskar att ligga under hennes Sänghimmel. sedan hade jag köpt Mrs mighetto tapeten till dotterns rum eftersom hennes sovrumsväggar går i vitaste vitt och skulle göra stor skillnad för ett mer ombonat och mysigt sovrum.
Hej Emily ?
Jag heter lina och fyller 1 år den 14 april. Min mamma och pappa fixar och donar inför min födelsedagspresent redan nu, jag ska nämligen få ett alldeles eget barnrum ?? Jag är en väldigt nyfiken tjej så tänk va kul med ett helt eget rum att utforska. Mitt rum kommer vara väldigt lekigt vilket jag är glad över. Men min mamma vill även ge mig ett typiskt romantiskt flickrum med pastellfärger och beiga toner som skär sig fint med den gammeldagsrosa färgen. Mina föräldrar kan behöva lite hjälp inför denna stora present som jag kommer minnas förevigt, därför skulle vi bli väldigt glada över att vinna den här tävlingen som kan sätta fart på shoppingen till mitt alldeles egna rum ??
Min mamma skulle helst vilja köpa zebras växasäng.
Hälsningar,
Lina med familj ?
Jag skulle vilja köpa stjärngirlangerna, tygstjärnan med ljus o stjärnkudden till Novalies sänghimmel från numero 74. Har jag råd skulle jag även beställa en ballonglampa och lightbox
Hej Emily ?
Jag heter lina och fyller 1 år den 14 april. Min mamma och pappa fixar och donar inför min födelsedagspresent redan nu, jag ska nämligen få ett alldeles eget barnrum ?? Jag är en väldigt nyfiken tjej så tänk va kul med ett helt eget rum att utforska. Mitt rum kommer vara väldigt lekigt vilket jag är glad över. Men min mamma vill även ge mig ett typiskt romantiskt flickrum med pastellfärger och beiga toner som skär sig fint med den gammeldagsrosa färgen. Mina föräldrar kan behöva lite hjälp inför denna stora present som jag kommer minnas förevigt, därför skulle vi bli väldigt glada över att vinna den här tävlingen som kan sätta fart på shoppingen till mitt alldeles egna rum ??
Min mamma skulle helst vilja köpa zebras växasäng.
Hälsningar,
Lina med familj ?
jag skulle köpa sängkläder,sänghimmel,leksaker,matta. till barnrummet.
Jag hade köpt inredning till lilla syskonets rum. Vad beror på om det blir en pojke eller flicka
Hej Emily. Vilken lucka!!!
Jag skulle köpa en ballonglampa, nya sängkläder och fylla skåpen med nytt snyggt och barnvänligt servis, skulle även slå till på två nya förkläden till ,perfekt till julens alla bak!
Åh det är en av mina favoritaffärer, så det skulle vara sååå kul att få vinna presentkort där! Jag skulle bl.a. köpa stjärngirlanger och en stjärnlampa från Numero 74, ett par virkade dockor till sonens docksäng och gosedjur.
Om jag hade turen att vinna skulle jag köpa en mrs mighetto poster jag trånat efter så länge. Sedan skulle nog en och annan leksak slinka med oxå, man får mycket för 3500 kr ?
Vilken adventspresent!! Åh vad jag hade velat ha en Sänghimmel och en sebra-matta till min lilla 4-månaders stjärna. Ska renovera/bygga om hennes rum nu till våren och ska bli så roligt ( men dyrt:))att få inreda hennes barnrum!! Har snöat in lite på grått och dovt lila/rosa..
Vilken drömtävling!! Om 10 dagar flyttar vi in i ett nytt hus med två barnrum att inreda! Jag skulle köpa posters från Miss mighetto och lite fin dekoration från Numero 74!
Det finns förstås mycket fint men en CosyCushion – Zebra Sunshine från Elodie Details har jag suktat efter länge. Jag har en zebrafärgat sufflett så en åkdyna med samma mönster skulle ju bli så snyggt!
Sedan fyller yngsta sonen 1 år i början på mars så att hitta födelsedagspresenter skulle jag också se till att göra. Han är bland annat förtjust i klossar och Sebra har flera fina som det blir svårt att välja mellan.
Det skulle definitivt bli åkpåsar till vår nya syskonvagn!
En lightbox och en sänghimmel
Åh vilken tävling! ? jag skulle köpa så mycket fint till vår dotter som kommer nu i december! Bland annat en fin sänghimmel
Jag skulle köpt fina saker till våra två barn som vi inte annars har råd att unna dem. Håller tumma
Att bygga koja är det absolut roligast att göra här hemma, så en del av presentkortet skulle definitivt gå till ett mysigt tipitält, skulle passa perfekt i nya lekrummet när vi flyttar om 1 månad. http://miniroom.se/se/product/3735-tipitaltkc.html#.WERHCHdiSRs
Åh, om jag vann skulle jag välja bla en fin sänghimmel att ha över dotterns säng och lite annan fin inredning som posters och någon mysig lampa. Kanske en lightbox:)
Är en studerande mamma som kämpar varje månad så skulle bli så oerhört glad om jag fick vinna detta pangpris och överraska mina små ordentligt!
Jag skulle välja saker till lillebror då han saknar allt. Han är fyra och vi hoppas få till ett eget rum till honom inom en snar framtid. Dom snygga planscherna skulle jag vilja ha, någon leksak samt inredning. Lillebror skulle få välja något eget han med. Storasystrarna skulle bli glada för hans skull. Han har varit med om så mycket, sjukhus hit och dit. Livet är tufft men vi kämpar på. Kram och tack för en inspirerande blogg.
Jag skulle köpa saker till vårt andra barn som är beräknad i april och såklart något riktigt fint till storasysters nya rum :)!
Åh! Jag skulle köpa Mammut gungdjur och prints från Mrs Mighetto för de är så himla fina!
Åh skulle köpa massa barninredning då min minsta pojke har ärvt storasysters inredning
Man skulle kunna tro att hon har två rum ? Inte för att rosa är fel till pojkar men han älskar bilar så han vill gärna ha något lite grabbigarr rum ?
Jag skulle köpa varsin sänghimmel till mina barn, det var alltid en dröm att ha en sänghimmel när jag var liten men fick aldrig en så vill så gärna att mina barn ska få en mysig nattsömn
Skulle köpa en sänghimmel eller en lightbox till min dotter
Skulle köpa saker till vår lilla Hedvig! <3
Ngr av de otroligt fina planscherna från Mrs. Mighetto. Då en av hennes väggar gapar tom.
Sen kanske några av alla fina böcker, Lilla H älskar att sitta i knäet på kvällen innan sovdags, och läsa bok!
Sen "servisen" från Design Letters är ju så himla fin. Och PERFEKT för en liten dam som inte längre vill bli matad, utan "kan själv".
Jag skulle bl.a. köpa docksängen från smallstuff med bäddset till min dotter på 3 år som älskar att leka med dockor och har önskat en docksäng i julklapp! Sedan skulle det även få bli en sänghimmel från Numbero 74 med en matchade stjärnkudde till lillebror?
Åh! Min absoluta favorit affär! Jag skulle köpa den nya dockan Snövit och en fin sänghimmel till min lilla dotter. ?
Min lilla måns skulle få lite lyxigare bäddset samt den coola bilbanemattan nu när han börjar visa mer intresse för att vara på sitt rum och leka .
Ååh vilken dröm vinst! Jag skulle köpa så mycket fint till ungarna som jag inte har möjlighet till annars. Definitivt blir det ett varsit stort mjukdjur från done by deer som jag spanat på så länge! ? tjocka mysfiltar från numero74 och minirooms egna dockor, listan kan göras lång! Haha.
Håller alla tummar för att få chansen att skämma bort tjejerna med detta på julafton!
Jag skulle köpa sängkläder från garbo&friends och varsin sänghimmel till barnen! Vilken grym tävling! Håller alla tummar och tår:)
Jag skulle köpa ett vagnshänge från Littlephant till min lilla Siv. Jag var sååå sugen på det redan till första barnet, men jag behövde prioritera annat. Nu till andra barnet fanns önskan kvar. Jag försökte virka ett eget under tiden jag var gravid. Det kan väl inte vara så svårt, tänkte jag. Jag höll på långt in på natten varje kväll i nästan en månad. Nu hänger det 6 st bajskorvsliknade virkade saker och dinglar i min barnvagn. 495:- för ett vagnhäng? Oerhört prisvärt om du frågar mig!
En sådan där underbart fin Sänghimmel till min dotters rum skulle det bli.
Jag skulle köpa två saker från roommate: lazy longdog och sittpuffen.
Lillasyster är nu 6 månader och har som längst sovit 5 minuter utanför en bärsele i rörelse sedan hon föddes. Galet! Nu måste vi för vår egen hälsas skull försöka få henne att känna sig trygg i spjälsängen, och denna långa hund skulle göra sängen lite mindre, mysigare och mer ombonad. Sittpuffen skulle storasyster få, som så tappert väntat och väntat och väntat bredvid amningsfåtöljen medan lillasyster får mat. En egen mjuk plats bredvid skulle vara mysigt för henne.
Hoppas du får sova inatt!
Åh, jag skulle köpa den underbara grå mattan med sagoslottet från Kids Concept till min lilla tjejs nya rum. Vi har lagt laminatgolv som är rätt kallt att sitta på så den skulle bli perfekt! ??? Håller tummarna!
Om jag vann så skulle jag köpa den underbara ballonglampan och en docksäng till min lilla tjej! Tack för att du har så fina tävlingar!
Jag skulle köpa en ballonglampa och sänghimmel till sonen rum som ska inredas
Tapeten Cloud i mint från Ferm Living.
När vi nyligen flyttade in i vår tegelvilla från 60-talet var det rum som nu är barnrum allt annat än barnvänligt. Från golv till tak satt det utvikningsbilder på väggarna. Bilderna är såklart borta nu, men kvar finns en sunkig tapet full med hundratals fettfläckar från häftmassa. Den här tapeten har jag suktat efter, men varit tveksam till då den är lite pricey. Skulle kännas oerhört lyxigt att få inreda barnrummet så som jag föreställde mig det när vi var på visningen och jag visste att bebis snart skulle komma ut:) Utan pin-up-bilder alltså. ?
Åh! Jag har så mycket fint jag skulle vilja klicka hem från just miniroom. Har länge funderat på några vimplar från Numero 74, även stjärnlampan från samma märke att sätta i den fina sänghimmeln, ja listan kan göras lång. Det vore minst sagt helt fantastiskt att få vinna detta presentkort!
Håller verkligen tummarna för vinst!
/Sara
Skulle köpa en mrs mighetto poster jag trånat efter så länge. Sedan en present till mitt nya gudbarn som är beräknad 12 december och lite leksaker till barnen.. Man får mycket för 3500 kr ?
Jag skulle köpa inredning till min dotters rum, bla en light box och några fina posters
Hjälp en stackars pappa få tillbaka i livet lite lugn och ro,för alla dessa leksaker har tagit över alla våra rum och vrå.Jag är så trött på all bök och stök,speciellt i mitt kök och skulle jag en massa kosing vinna skulle alla leksaker försvinna.
Tack
Jag skulle köpa belysning och ”myspys” till min treårings rum. Hon har blivit väldigt mörkrädd och jag tror det skulle underlätta om det blev lite mer ombonat.
Gå gärna med i facebookgruppen ”mammabloggar” för att stötta mammabloggare samt nå ut till intresserade läsare! https://www.facebook.com/groups/1866269533605363/
Hade valt en Light box, tejp från bloomingville, en svankudde och kudden ”beauty” från frank&poppy, bordslampa från sebra, en stjärna från numero 74 om jag vann detta presentkort och gett min mörkrädda dotter i julklapp för att inreda hennes rum.
Älskar Kids Concepts grejer så skulle shoppa en massa fint därifrån till barnen. ?
Om jag vann skulle jag läxa till det med nya fina sängkläder till mina barn ?
Jag skulle vilja unna min fru en ny skötväska från elodie details som hon suktat efter så länge , speciellt nu när våra söner blivit lite äldre, med två småpojkar har den gamla gjort sitt och blivit ganska sliten, den vore perfekt att kombinera som en weekend väska när vi åker och hälsar på barnens farmor i Norrköping också. Sen skulle jag även vilja köpa lite mer belysning som lyser upp detta mörka vinterland vi bor i och en fåtölj till en liten pojk som i julklapp önskat sig av tomten. Och köpa någon fin födelsedagspresent till min son som fyller hela 1 år om en vecka!!
Jag skulle köpa flera av ballong lampan ”memory” som Boris Klimek har designat. Vår Max är gaaaalen i ballonger och skulle älska dem!
Hej Emily.
Jag brukar inte kommentera för de är inte lätt att synas med så många läsare och följare men jag testar.
Jag skulle vilja köpa om jag tur har en väska från elodie att bära, nya filtar att värma vännen min , en vägglampa så att barnen sig trygga känner i denna grå årstid, och en massa förvaring till allt lego som jag hoppas att aldrig mer trampa på göra!
En skötväska från Littlephant. Älskar att de funkar som handväska även när barnen är blöjfria, prisvärt om man tänker så men ändå lite pricey för min sjuksköterskelön. Så hoppas på vinst!
Nu är det ju väldigt många som tävlar sä chansen är ju inte sä stor att man drar hem storvinsten. Men ett försök skadar ju Inte =) Jag skulle köpa den underbart fina sänghimlen, samt några fina saker till min dotters hushylla som jag aldrig blir nöjd med. Det här hade varit en perfekt julklapp ? Håller tummarna!
Åhh mina barn skulle få varsen ny matta från sebra till sina nya rum och nya fina sängkläder ?
Wow, vilka fantstiska priser du har i din adventskalender! Det vore helt magiskt att få vinna den här luckan, och skulle jag göra det så skulle jag satsa på att köpa hem en massa inredning till min dotters rum. Hon skulle ibland annat få en fin matta till hennes rum från Sebra, en snygg metallhylla ovanför sitt skrivbord och snygga pappboxar från Kids Concept att förvara prylar i. Slutligen skulle hon få den snygga sänggaveln i rosa från Kids Concept som vi kikat så mycket på och drömt om.
Kram Sanna
Jag skulle köpa bestik och tallrikar till barnen på hus och hem.för fattiga! Dom skulle älska att få varsitt i julklapp och detta åresentkort skulle gå till ett fantastiskt ändamål. Kram ?
Skulle köpa massa fint till lillans sovrum som vi ska börja renovera. Det är hennes första jul så det hade blivit mjuka leksaker och massa fint till hennes kusiner <3 <3 hoppas hoppas <3 <3
Jag hade köpt lite barninredning samt en ordentligt bra kickbike till min dotter. Inte lätt att få ekonomin att gå ihop när man studerar på heltid sedan tre år tillbaka och dessutom har födelsedagar i november, december och julafton på det- Därför hade detta varit uppskattat =)
Enhörningshuvudet är en stor favorit och skulle bli sååå fin i sonens rum. Är även helt förälskad i mrs mighetto-plancherna så alla dom skulle få flytta hem hit också
Vilken drömvinst så här i juletider. Om turen var på min sida hade en Nattlampa till sonen och en docksäng från Smallstuff stått på önskelistan. Håller tummar och tår att den fina vinsten blir vår! God Jul!
Jag skulle köpa en massa julklappar till mina två grabbar! Nu när man är hemma och är mammaledig så kan man inte köpa allt man hade velat köpt!
Jag skulle köpa massor med nya saker till min dotters rum! ?
Önskar vinna presentkortet för att köpa inredning till barnrummet som bebisen som ligger i magen skall få sedan ? Vore guld värt! ?
Jag skulle köpa massa inredning och leksaker till min minsta dotters rum som vi gör iordning nu. Hon blir 7 veckor nu och behöver massa nytt. Älskar typ allt från Sebra, maileg, mrs mighetto och mycket mer. Finns så mycket snyggt som jag skulle köpa.
Åh vilken lucka!
Jag skulle köpa sängkläder från garbo&friends till båda barnen, bestick och tallrikar från designletters till min lilla tjej Greta. Håller alla tummar och tår! Och hoppas på en gnutta tur.
Jag skulle köpa en varsin fin sänghimmel till mina döttrar som ska pryda deras sängar i nya huset. Sen skulle det nog bli lite annan fin inredning som kuddar och någon lampa
Åh vilken lucka!
Jag skulle köpa sängkläder från garbo&friends till båda barnen, bestick och tallrikar från designletters till min lilla tjej Greta. Håller alla tummar och tår! Och hoppas på en gnutta tur
Vilken vinst! Om jag vinner så ska jag inreda min dotter Elise rum. Vi flyttade nyligen till vårt kråkslott så här behövs en hel del för att piffa upp. En lekmatta från elodie details, ett själskydd och nytt bäddset hade jag börjat med
håller tummarna! kram
Jag skulle ju självklart köpa en sänghimmel från Numero 74 till min dotter men även fina glassar och kassaapparat i trä. Det är lekar som mina barn (5år mellan dom) leker så fint tillsammans.
Villen drömvinst? Jag skulle köpa saker till våra underbara prinsessor Othilia och Noelle, sänghimmel från numero74 och skrivbord Från sebra, hade även köpt Maileg kaniner till barnens dockhus ? Hopps på vinst
?
??
Oj var ska jag börja det är så mycket man vill ha men favoriterna är docksängen från danska smallstuff, Frank poppy bäddset, träleksaker från kids concept…. ja listan är lång ?
Jag skulle köpa två sänghimlar från Nomero 74 och en docksäng från Sebra.
Hade jag kunnat så hade jag gett mina barn hela världen, men det är ju omöjligt.
Så jag får satsa på att ge dom varsitt fint och tryggt rum att mysa i istället, under varsin fin sänghimmel
Min dotter på 3 år har tjatat om ett dockhus från Le Toy Van sen i somras när hon såg det i en tidning. Därför skulle jag köpa det om jag vann så att hon kan få det hon verkligen önskar sig!
Jag skulle köpa två sänghimlar från Nomero 74 och en docksäng från Sebra.
Hade jag kunnat så hade jag gett mina barn hela världen, men det är ju omöjligt.
Så jag får satsa på att ge dom varsitt fint och tryggt rum att mysa i istället, under varsin fin sänghimmel
Jag har länge suktat efter en sänghimmel från numero74 och dess vimplar så det hade definitivt åkt ner i shoppingbagen. Sen finns ju så oerhört mycket mer fint, exempelvis deras nattlampa som är en stjärna. Åh, ÅH vad jag HOPPAS på att få vinna denna tävlingen!!!!
Jag skulle köpa ett lektält och nån poster av super gulliga mrs mihetto serien till min lilla prinsessas rum ??
Jag skulle köpa en såndär jättefin ballonglampa att ha i barnens rum ?
Finns ju så otroligt mycket fint på miniroom! Men skulle köpa docksäng till min äldsta dotter och en maileg kanin till min yngsta, även en varsin fin nattlampa och någon present till min brorson och systerson?
??
jag skulle köpa porslin från designletter!
om jag vann skulle jag köpa sänghimmel från numero 74 som jag aldrig annars skulle ha råd med. jag skulle även köpa design letters muggar till hela familjen då älska dottern 3år är inne i en period med bokstäver och namn ? & lilla syster Ofelia skulle fått en liten docka.. Hon som får ärva allting.? Hoppas hoppas på tur!!
Jag skulle köpa dockhus och möbler ifrån le toy van åt min dotter som fyller 7 år i Mars och önskar sej dockhus. Resten skulle få till bebisleksaker, snuttefilar m.m inför att det snart kommer smått i familjen. ?
Jag skulle köpa dockhus och möbler ifrån le toy van åt min dotter som fyller 7 år i Mars och önskar sej dockhus. Resten skulle få till bebisleksaker, snuttefilar m.m inför att det snart kommer smått i familjen.
Jag hade köpt en sänghimmel från Numero 74
till blivande tonårsdottern, ett fint tipitält även det från Numero 74
till sonen, samt lite små detaljer som kuddar osv från Numero 74
till minstingens rum 
Mina tvilling tjejer som har precis fått stor säng och täcke skulle få varsitt bäddset och storasyster med ?
Hej! Vi håller på och gör i ordning mina tre döttrars rum just nu, så jag skulle köpa varsin sänghimmel och lite annat smått och gott för o piffa upp deras rum, försöka byta ut lite av de pyttiga bebissakerna till lite annat dem är ju stora nu som dem säger
4, 5 och 7 år och älskar allt med kläder och inredning precis som sin mamma.
Finns ju så otroligt mycket fint på miniroom! Men skulle köpa docksäng till min äldsta dotter och en maileg kanin till min yngsta, även en varsin fin nattlampa och någon present till min brorson och systerson?
?? Håller tummarna!
Sänghimmel och tipitält från Numero 74 har stått på önskelistan länge så det skulle jag köpa!
Jag skulle köpa saker till mina prinsars rum, en fin sänghimmel så vi kan göra en liten myshörna där vi kan läsa böcker & berätta historier, och förvaring till deras leksaker
Skulle bland annat välja produkter från No 74, Design letter, Maileg… ?? Finns så mycket fint hos miniroom!!! ???
Wow, för så mycket pengar kan man få mycket fint? Men jag skulle börja med att köpa ett tallrikset från Design Letters som jag spanat på länge, och en Mr Mighetto till min 1åriga son, en ny skötbädd skulle också behövas. Jag håller tummarna, det skulle vara så kul att vinna!
Skulle köpa saker ihop med barnen för att de skall få en positiv start på att få dela rum! Just nu känns allt kaos för att de skall dela men detta hade hjälpt enormt mycket
Jag skulle köpa en docka med tillbehör till min dotter på 2,5år som ska bli storasyster för första gången! Det skulle vara så häftigt att få ge henne det i julklapp och samtidigt berätta för henne för första gången att hon ska bli storasyster! ?
Jag skulle köpa en docka med tillbehör till min dotter på 2,5år som ska bli storasyster för första gången! Det skulle vara så häftigt att få ge henne det i julklapp och samtidigt berätta för henne för första gången att hon ska bli storasyster!
Jag skulle köpa en docka med tillbehör till min dotter på 2,5år som ska bli storasyster för första gången! Det skulle vara så häftigt att få ge henne det i julklapp så hon kan förbereda sig för bebisens ankomst
Skulle blandannat köpa bilbanemattan till våra två söners lekrum. Sen skulle det nog få följa med en lightbox också, då äldsta sonen älskar mysbelysning. Och varför inte ett varsit härligt bäddset så det blir riktigt lyxigt och mysupi rummet deras. Håller nu tummarna att jag har turen med mig.
Om jag vann skulle jag köpa nya bestick, muggar, tallrikar och underlägg till min lilla 2-åriga tjej. Nu äter hon helt själv och vi behöver definitivt rensa bort alla babyskedar och ha muggar istället för nappflaskor!
kram
Åh jag skulle bli glad för vad som helst därifrån, men skulle nog börja med att klicka hem ett fint lektält ? håller tummar och tår! ?
Åh vilken fantastisk julklapp detta hade blivit! Minsta dottern (yngst av 5 syskon) ska få eget rum nu inför 1 årsdagen i januari så det hade blivit att köpa inredning för att få till ett riktigt mysigt rum till henne.
När den lilla ligger och sparka i magen ,
Sitter mamman och skriver inköpslister hela dagen.
Spjälsäng, örngott, babynest och allt annat sött. kläder åkpåse och vad mer kan bli nött?
In och titta på mini rom. Se lite till…
Den där mammut gungstolen.. är nog ett nödvändigt ont, & på listan vill.
Jag skulle köpa varsin sänghimmel från numero 74 tilla barnens gemensamma rum ♡ och säkert lite annat ?
Jag skulle köpa en sänghimmel, ett tipitält och en lightbox till min dotter
• om jag vann så skulle jag köpa så jag kan göra en myshörna till Maximilian för han gillar både att mysa och gömma sig så en sänghimmel och massa kuddar hade ju vart perfekt. Sen även något att sätta upp på hans tomma väggar. Hade fått många ojj ifrån honom. Finns så mycket fint att välja på ?
Om jag vann skulle jag köpa en massa fin dekoration till lillas första sovrum
Oj, världens bästa julklapp till mig – att få köpa det vi verkligen vill köpa till vår dotter!
Vi skulle passa på att köpa minst en barnservis till dottern som äter helt själv och behöver fler talrikar och bestick! Skulle troligtvis sikta in mig på ngn servis från underbara Deer by Deer.
Sen skulle jag äntligen kunna köpa mrs mighetto posters ? är helt dökär i dessa fantastiska posters!! Och med dessa posters skulle dottern dessutom få sig en sänghimmel, en ljusgrå från Numero 74.
Utöver allt detta skulle dottern även få, i julklapp, ett förkläde till träköket vi hittade i en second hand butik! Blanda något nytt med ngt gammalt ?
Sist men inte minst skulle jag gärna köpa bra julklappar till dotterns närmsta vänner. En Sophie bitring till 6månaders kompisen som kämpar med tänder & ett förkläde till kompisen som fyller två om ngr dagar! Hon älskar att hjälpa sin mamma i köket och behöver ett ordentligt förkläde
Hon skulle även få en fin servis för att kanske kunna bli lite duktigare på att äta mat. Hennes föräldrar har nu kämpat i 1,5 år och en superfin servis kanske iaf kan öka lite intresse för mat och äta. Skulle, för skojs skull, skriva att klapparna var från tomten!??
Nu ska jag verkligen hålla tummarna! ???
Men vilken fantastisk lucka!
Jag skulle bland annat köpa matsetet från Design letters till lillebror och en sänghimmel till storasyster. Sen skulle det nog bli några leksaker också:)
Vilken vinst. Här hemma så skulle vi inhandla en förvarningslåda från bloomingville för att de skulle bli enklare att städa lekrummet. Minstingen skulle få sig en Sophie the giraffe bitring då jag gissar att tänderna snart är på väg då hon nu biter på allt. Mellantjejen som blir tre i februari skulle få sig en massa massa leksaksmat så hon kunde bjuda oss på ännu mer middagar och tebjudningar
. Sen skulle 4,5 åringen få välja själv då han verklige vet vad han vill och inte… ? Så om mamma ska bestämma blir de bara fel. Sen så får pappan i huset vara utan för denna gång,
’Men de räcker nog för honom att se barnens glädje så är han nöjd ??
Jag skulle köpa en futon från numera 74 så jag kan skapa en myshörna till mina tjejer ?
Jag har ett helt barnrum att inreda nu när lillebror har anlänt så detta skulle vara ett bidrag till det. Har sett ut nästan allt till rummet hos just miniroom så det vore perfekt
Å va mysigt?
Då skulle mina tre fina prinsar få saker från snygga Designletters! Älskar deras design, det är ju så fint!
Sen skulle jag köpa en fin sänghimmel till våra två minsta prinsar, då de delar rum. Då skulle de få en myshörna där vi kan sitta & läsa böcker!
Håller tummarna & hoppas på tur, så jag kan glädja mina grabbar!!!
En vinst skulle gå till Theos första julklappar och födelsedagspresenter. Hans rum behöver en hel del inredning som skapar lek, bus och mys efter senaste renoveringen ????
Jag skulle absolut köpa en Lightbox och en sänghimmel! ? Sen finns det en massa annat fint som skulle passa i någon utav våra tre barnrum!
Om jag vann skulle jag köpa julklappar till min dotter, hennes kusin och presenter till hennes andra kusin som just nu gräddas i mammans mage. Dragdjuret i form av ett rådjur på bilden ovan är definitivt en av sakerna jag hade klickat hem. Vilken fantastisk jul det skulle bli!
Åh. Jag vet inte ens var man ska börja, miniroom har ju allt man kan önska till de små! Jag skulle köpa ett lektält från Ferm living som min stora tjej önskar sig, sen även en sänghimmel från Numero74 eftersom lillasyster ska få en i julklapp, måste ju vara rättvist. Sen en Gloria från Maileg då min minsta skatt heter just Gloria i mellannamn, OCH fyller 1 år på julafton. En perfekt present att ha kvar länge länge. Sen skulle det också räcka till en madrass från Numero74 till tälten. Hjälp vad mycket fint, skulle bli så glad över den vinsten. Har som sagt även ett födelsedagsbarn på julafton så många utgifter just nu, detta skulle hjälpa såå mycket! Och göra mamman överlycklig av alla vackra ting till barnrummet.
Inreda ett drömrum till mitt enda barn. Som fyllde 1år precis. Fin stor matta, virkade dockor, fin dockvagn, fin säng med mysigt bäddset, litet bord med 2 stolar o massa förvaring.
Vilken lucka ? Jag skulle köpa produkter Innehållande bokstäver och språkträning. Böcker, pussel osv då min son på 3,5 år har en språkstörning och behöver stimuleras med mycket språk. Då skulle vi kunna träna tillsammans ännu mer här hemma. Håller tummarna.
Om jag vore en lycklig vinnare av detta skulle jag köpa en bilbanematta till min son och så skulle jag köpa inredning till bebis rum, BF är i februari =)
Wow vilken fin vinst. Jag skulle först och främst köpa en ballonglampa till min son, har spanat på dom länge. Att inreda ett barnrum är kul men dyrt så ett presentkort hade varit på sin plats ??
Ojoj vilken tävling!
Om jag skulle vinna detta skulle jag nog köpa en fin matta att ha i tipi tältet, sängkläder och den otroligt fina docksängen från smallstuff
oj oj oj vilken tävling!
Om jag skulle vinna detta fina pris skulle jag nog köpa en fin matta att ha i Tipi-tältet och några fina kuddar. Skulle även passa på att köpa lite fina sängkläder och den helt underbara docksängen från Smallstuff.
Oj så svårt finns ju så mycket fint ? om jag vann skulle jag alla fall köpa en lightbox till både min son Mio och en till min systerdotter Freya. Skulle nog köpa lite nya böcker också.
Hejsan! Om ja skulle ha turen att vinna ett sånt här fint pris skulle jag vilja köpa en mysig och mjuk matta och en sänghimmel till min dotter som är 7 månader. Om det skulle vara nått över så blir det nog lite leksaker i trä
kram
Julklappar och inredning till Elis och hans nya rum
Julklappar och inredning till Elis och hans nya rum i nya lägenheten
Julklappar till mina flickor ?
Åh en vinst vore fantastisk då vår julklappsbudget äts upp av en ny värmepanna som behöver bytas i huset vi precis flyttat till. Så jag skulle köpa klappar tilö barnen och min systerdotter. Fina detaljer till barnens rum, söta dockor och bilar skulle det bli. Bilmattan ligger också med på önskelistan. Nu hoppas jag att turen är min ?
Åh vilken dröm det vore att vinna! Jag skulle köpa och inreda mina döttrars rum med saker från nummero 74 och den nya tavlan från Mr Mighetto. Håller tummarna
?
Nu när vi väntar smått är det så kul att få drömma om mysiga stunder med bebis.
Med denna vinst skulle vi kunna göra iordning ett mysigt rum. Så jag skulle välja sänghimmel, ljusslingor och gosedjur och kuddar. Allt för mysiga amninsstunder tillsammans.
Hade jag vunnit hade jag börjat inreda min sons nya rum i mars. Hade varit perfekt. Älskar sebra kollektionen
Jag hade köpt kuddar och gosedjur ? *håller tummarna så hårt så att de nästan går av*
Åh om jag vann skulle jag köpa massor av underbar inredning från Numero 74 älskar deras bäddset, filtar och kuddar eller ja allt ifrån detta fantastiska märke??
Om jag vann skulle jag köpa den underbara ballonglampan och ett tält som min dotter kan mysa i.
Åh jag skulle så gärna vilja vinna! Hade passat perfekt. Vi planerar flytt och våra pojkar ska få egna rum då behöver vi massa inredning! Skulle helt klart välja ballonglampa och ett barn servis från donera by dear till minstingen som precis börjat äta själv ? sen finns de så mycket annat fint att jag har svårt att bestämma mig!
Jag skulle köpa den vackra docksängen Juno, ett enhörningshuvud att sätta i lekrummet, leksaksglassar i trä och stjärnbelysning att hänga under våningssängen. Mvh Johanna Th
Om jag vann skulle jag skämma bort mina 5 syskonbarn med massa fina saker. Jag har tyvärr inga barn själv men älskar att spana in fina barnsaker och drömma om vad jag skulle köpa om jag skulle lyckas bli gravid. Om jag vann det här skulle jag bla köpa fina plocklådor, klossar och bilar till dom två yngsta pojkarna och sänghimmel till äldsta tjejen och jag skulle garanterat hitta nåt fint till dom andra två tjejerna oxå.
Jag skulle köpa en ljusbord, sänghimmel och många fina julklappar till min lilla dotter som snart är 3år.
Åh vilken super tävling!!
Miniroom har allt! Hoppas, hoppas, hoppas.
Jag skulle köpa lite böcker, boklist, förvaringslåda på hjul, ljusslinga, billeksaker och annat fint och kul. Lillen ska få ett alldeles eget rum snart så det finns så mycket kul jag vill köpa till honom
Kram Johanna (Instagram: joohanna91)
Jag skulle köpa en ljusbox, sänghimmel och många fina julklappar till min lilla dotter som snart är 3år.
Om jag vann så skulle jag köpa leksaker till min dotter Agnes som är 3 månader, för vi håller på att renovera hennes rum så snart får hon sitt allra första rum och det ska bli så roligt att inreda och köpa leksaker och ställs in i rummet som hon senare kan leka med
Det skulle bli en ballonglampa till min yngsta dotter då hon skulle älska den! och en lightbox till min äldsta som är mörkrädd och detta verkar vara ett lagom ljus att ha på natten.
Jag skulle köpa massa härliga textilier från bland annat Numero 74 både till min dotter men även till mitt kommande syskonbarn.
Om jag hade denna otroliga tur att vinna hade jag köpt de två nya Mrs Mighettos posters till äldsta dottern, hon (och jag) är helt förälskade i dessa skönheter. Min dock och gosedjurs älskande minsta flicka hade fått välja fritt Lille Kanin. Och sist men inte minst hade vi skämt bort barnens alldeles nyfödda kusin med en massa finheter ♡ Vi håller tummarna stenhårt!
Ha en fin dag!
Åh en vinst vore fantastisk då vår julklappsbudget äts upp av en ny värmepanna som behöver bytas i huset vi precis flyttat till. Så jag skulle köpa klappar tilö barnen och min systerdotter. Fina detaljer till barnens rum, söta dockor och bilar skulle det bli. Bilmattan ligger också med på önskelistan. Nu hoppas jag att turen är min!
Vilken fantastisk lucka! Då sonen idag blir hela 8 månader är det dags för att inreda hans rum och därför hade detta presentkort hos miniroom varit perfekt. Högst upp på önskelistan står ett TIPI lektält och även en lekmatta från Elodie Details. Men även Done by Deer är ett favoritmärke hemma hos oss, så någon av deras kuddar hade passat fint i rummet.
Wow vilka fina vinster du har i din kalender. Om vi vann skulle vår son få en massa ny inredning till sin lilla hörna i vårt sovrum och kanske även lite nya matsaker då han älskar att äta haha
Mina två barn ska få nya rum. Listan på inköp blev betydligt längre än vi någonsin trott. Så det skulle betyda så mycket för oss! Hoppas innerligt på vinst
kram
Om jag vann skulle jag köpa inredning till mitt dotters rum, äntligen kan hon få ett rum och det vore bra om hon även fick inredning
Skulle köpa nytt till Storebrors rum när han fått flytta upp & byta rum nu när lillebror kommer.
Ååå jag skulle klicka hem en sebra juno växasäng med madrass till min minsting, då vi lånat spjälsängen vi har till henne nu av min syster som själv är gravid, så behöver vi en ny säng åt lilltösen och vad är inte bättre än en kombinerad spjälsäng/växasäng som vi kan ha i många år! Håller tummarna! Kram
Wow vilken vinst ?
??
Jag skulle köpa Mrs Mighetto
Dear Elephant till min lille plutts rum ?. För ordning och reda skulle förvaringsboxar ifrån Ferm living, Done By Deer pixi hylla och förvaringskorgar ifrån bloomingville också behövas här hemma
Träverktyg till mina barns sebra vertygsbänk står också på listan ???
Vi är i nuläget lyckligt lottade med hälsan i behåll men det finns många som inte är det. Därför vill jag om jag vinner skänka 1500:- utav presentkortet i form av leksaker. Leksakerna vill jag ska gå till lekterapi för svårt sjuka barn eller direkt hem till barnen ??
Ååå jag skulle klicka hem en sebra kili växasäng med madrass till min minsting, då vi lånat spjälsängen vi har till henne nu av min syster som själv är gravid, så behöver vi en ny säng åt lilltösen och vad är inte bättre än en kombinerad spjälsäng/växasäng som vi kan ha i många år! Håller tummarna! Kram
Om jag vann skulle jag köpa en massa fin inredning till min prinsessas nya rum som hon kommer få när vi flyttar till vår nya lägenhet efter årsskiftet ???
Jag skulle köpa en Lightbox och älskar Miffy lamporna så skulle köpa en sådan med. Eloide Details har så fina saker, skulle köpa varsin badcape till mina kusinbarn <3 Skulle också köpa kaniner från Maileg, de är så himla fina och något man kan ha med sig hela livet.
Jag skulle bland annat köpa sänghimmel från numero 74 i gammalrosa till min dotters första egna rum! Sedan någon fin kanin från maileg som julklapp!
En lillasyster är påväg och jag har fått dille på rosa och gulligt då första barnet var pojke! Så jag skulle köpa sänghimmel, vimplar, sängkläder som skulle gå i tonerna rosa och grått ♡
Jag skulle köpa på mig en massa fin inredning till barnens mysiga lilla vrå. En ny lekmatta, dockvagn och massa mer därtill. Vilken dröm vinst alltså! Fingers crossed! <3
Åh, vilken super lucka!!
Det blir svårt att bestämma sig då de har så otroligt mycket fina saker. Men Numero 74, Sebra och designletters är mina favoriter. Det skulle nog bli en underbar sänghimmel till vår 2.5 åriga dotter, några fina kuddar att matcha med och självklart även något till hennes 3 månader gamla lillebror. Kanske det fina rådjurs dragdjuret från Sebra och lille kanin i mint ?
Om jag vann skulle jag haft ett grymt bra bidrag till sebra sängen kili!! Sambon tycker den är för dyr & vill att jag hitta nån annan
men hade ja vunnit presentkortet hade vi haft pengar till att unna oss ngt alldeles extra, för det är precis va den sängen är!
???
2 stycken stora light box. Och sen 2 stycken sänghimmlar. Till mina småttingar
Ååh drömvinsten! Jag skulle köpa en sänghimmel från numero 74, lite posters och nya kuddar till dotterns nya rum i vårt radhus som vi flyttar till nästa år, och fylla på med lite nya fina barntallrikar och bestick!
Vilken dröm det skulle vara att vinna den här luckan. Miniroom.se har verkligen såååå himla mycket fint. Vill ha allt
De säljer flera utav mina favorit varumärke.
Om jag vann skulle jag köpa Mrs Mighetto poster ”miss Astrid”, vimplar och kuddar ifrån Numero 74, Maileg kaniner med tillbehör, bäddset och vägglampa från Ferm Living.
Håller verkligen tummarna
Jag skulle köpa inredning till barnenslekrum
Åh hjälp, detta måste vara årets bästa lucka ? Jag blev oväntat gravid rätt efter min grabb föddes och stackars lillebror fick vi göra plats åt i extrarummet, som i dagsläget är allt annat än ett mysigt barnrum. Tills nu har det gått bra, då han inte vart i behov av så mycket mer än sin säng där inne, men om ett par månader kommer den stora ettårsdagen och jag tycker det är dags att han ska få ett lika vackert och lekvänligt rum som storebror har. Det hade detta presentkortet vart en fantastisk hjälp till! ??
Jag hade köpt gungdjuret med fåret. Så himla underbar! Min dotter som är 1,5 år hade älskat den!
Wow, ännu en drömvinst som du lottar ut!!
Jag skulle köpa bland annat dockhuset från Firm Living till min sons rum, matset från Design Letters, några leksaker från Sebra och någon fin lampa till min sons nya rum som behöver lite påfyllning! Skulle vara så roligt att få vinna denna fantastiska vinst! ?
Då vi flyttar till hus om två veckor så skulle vi gå loss på all möjlig inredning till vår 1,5-åriga dotter samt lillasyster i magen, så som sänghimlar från numero 74, fina krokar och nattlampor! Självklart skulle vi köpa en fin docksäng och dockvagn också. Åh vad vi håller tummarna här hemma! ?
?
Åh, vilken drömvinst! Jag skulle faktiskt köpa en väska från By Malene Birger till mig själv,
Skulle aldrig hända annars, haha!
Å de skulle bli deras Sebra säng till minsta kille på 5 månader som inte har någon egen säng än ?


Hoppas på vinst
Jag skulle köpa någrasaker till lillasyster. Så lätt att hon får ärva av storasyster hela tiden så vore roligt att ge henne något eget. Ett bäddset, en badcape och en nattlampa står överst på listan. Minirooms utbud gör det sovk svårt att välja mellan alla fina produkter ?
Jag hoppas på att få vinna en docksäng med tillbehör till min dotter och en bilmatta från Oyoy och en ballonglampa till min son ?
Wow, både min mamma och jag hade blivit glada för denna vinst. Idag fyllda hela 8 månader och det är dags för mig att få eget rum. Högst upp på önskelistan står ett TIPI tält och en lekmatta från Elodie Details. Men även märket Done by deer är en favorit hemma hos oss, så en mysig elefantkudde hade passat fint in i mitt rum.
Köper jag mat är det alltid nån produkt som luktar illa,
när jag ska klä på barnen vägrar dottern stå stilla.
När jag ska på jobbmöte spiller jag ut kaffe precis överallt,
åker jag kollektivt stannar bussen för det är 30 grader kallt.
När jag springer på toaletten akut,
är alltid (ALLTID!!) toapappret slut…
När jag ska ta med nåt viktigt glömmer jag det hemma,
tekniskt avbrott på TV’n varje lördagskväll – kan det stämma?
När jag är med i en tävling fattar ingen min motivering,
och aldrig får jag en efterlängtad vinst-avisering.
När min absoluta drömbutik finns i lucka två,
måste jag trots allt försöka ändå.
Miffylampa, Lille Kanin, Mrs Mightetto på önskelistan står skrivet,
produkter som förgyller småbarnslivet.
Hoppas, hoppas, hoppas!
Vilken drömvint.! Om jag vann skulle jag definitivt köpa ett HIPPIETIPI lektält och en ballonglampa till min dotter som ska få sitt första egna rum nu i vinter. Hon skulle älska ett tipitält där man kan mysa, leka, läsa eller bara drömma sig bort ett tag. Jag håller tummarn här hemma nu!
Då vi äntligen fått egna rum till våra tre barn så skulle jag vilja skämma bort dom med finfin inredning och leksaker. Perfekt till jul!
Numero74 Stjärna Lace Baroque Puder, Lektält Tipi Numero 74 Lace Baroque Puder och Elodie Details StoreMyStuff Powder Pink.
Helt underbara!
Dessa skulle jag köpa till min dotters rum som helt saknar personlig prägel. Dessa saker skulle pigga upp hennes rum ordentligt
Jag skulle köpa en aktivitetsleksak från Bloomingville att ge bort i julklapp till min brors son på 7 mån
Jag skulle köpa dockhus och diverse grejer, till en av mina tjejer. En maileg kanin för den är ju så fin. Sedan lite leksaksmat i träslag för det kan man leka med varje dag. Finns så mycket fint jag vill ge mina små så hoppas detta kan gå! God jul!
Åh jag skulle köpa en lightbox som jag önskat mig länge . Sedan skulle mina 3barn få välja varsin sak på hemsidan ????
FANTASTISK tävling!! Är inne och fönstershoppar på miniroom varje dag. Drömmen är att kunna köpa ett tipi-tält till sonen. Han älskar kojor <3 Skulle även köpa en veckoplanerare från design letters som jag kikat på länge! Börjar bli grötigt i huvudet av att hålla reda på alla måsten! Är sjukskriven och ensamstående så det skulle bota min julångest rejält.
Håller alla tummar <3
Kram Sandra
Åh jag skulle välja en sänghimmel. Lillasyster vill så gärna ha en likadan som storasyster. Och poster från mrs moghetto, älskar dom. Och trä-datorn. Min stora tjej leker kontor jämt så det skulle passa perfekt
Vilken underbar tävling! Åh så mycket fint. Älskar dekor-tejp och annat lite pyssel. Samt Numero 74 dom söta stjärn-kuddarna. Sen skulle döttrarna få välja något själva också

En liten uppmuntran behövs innan vår fantastiska bebis föds. Illamående o smärta, men du har redan fångat vårt hjärta. Sänghimmel, stjärngirlang & säng från miniroom är en önskan till tomten. Men vad spelar de egentligen för roll, när det viktigaste i världen är just du, vårt älskade lilla bebis-troll!
God jul – kramar
Supertävling! ? En sänghimmel och förvaring står högt upp på önskelistan! Finns ju så mycket fint!!
Oj det är mycket pengar men jag skulle köpt en Lightbox, nattlampa och sänghimmel till mina barn.
Jag skulle köpa all möjlig inredning till mina barns rum (pojke 6, flicka 4 och pojke 1 år). Vi flyttar till större hus i februari och där får barnen varsitt rum så jag ser fram emot att göra det lite mer personligt för dem ? Skulle vara skönt med en ekonomisk hjälp på traven ?? Kram Sofia
Men åååååå älskar miniroom!!! Där finns alla mina favoriter till barnen. En sak som jag definitivt skulle välja för presentkortet är miffylampan till min dotters rum! Har suktat efter denna lampa såååå länge! Svårt att säga vad mer jag skulle valt- enklare att säga vad jag inte hade valt
finns så oroligt mycket fint på miniroom! Håller verkligen tummarna för denna vinst!!! <3
Skulle köpa kuddar en massa mys saker till myshörnan som håller på att ta plats i dotterns rum. En plats för mys och sagor.
Skulle köpa en ballonglampa direkt, resten av pengarna skulle inte vara npgra problem att sätta sprätt på heller, otroligt mycket fint!
Vilken fantastisk tävling! Jag hade köpt ett tipitält till barnen som dagligen möblerar om och använder soffornas alla kuddar att bygga till kojor.
Jag skulle köpa till båda mina barn ?? har en önskelista från numero 74 till min 3åriga dotter. Sonen på snart 9 år skulle fö välja skälv om han hittar något
Vilken underbar tävling Emily ? Du ska ha stort tack som gör detta möjligt. Önskar dig och din familj en riktigt god jul.
Hej!
Lillasyster skulle också få något till sitt rum 
Underbart! Jag skulle köpa inredning till min 6-årige son som gärna vill ha lite inredning för större pojkar
Detta hade varit en alldeles fantastiskt vinst då vi just nu håller på att bygga ut vårat hus och sonen skall efter det få ett eget rum. Hade varit en fröjd stt fylla rummet med lite mysiga saker från miniroom. Hade nog satsat på lite kuddar och förvaringspåsar från Ferm Living och ett tipi tält. Håller alla tummar jag kan ?
Åhh, en ny matservis till min dotter hade det blivit. Hon är så duktig och äter själv och hade gärna köpt något fint sett. I rosa om dottern fått bestämma
Åhh där finns det ju magiska julklappar till dom små, klappar som mina två små tjejer & deras vänner hade älskat att få. Så om jag fick chansen hade jag skämt bort dom jag älskar mest, storasyster skulle få inredning från Numero 74
& lillasyster en gunghäst! Håller mina tummar så hårt det bara går, att det blir vi som denna vinsten får!?
Åh ? skulle köpa en sänghimmel till dotterns säng. Och en nattlampa till sonen.
Jag skulle låta min dotter få välja inredning till hennes alldeles egna rum som hon precis har fått. Förmodligen skulle hon välja dockorna och vagnen!
Om jag turen på min sida har, så skulle inköpslistan för mig vara helt självklar. Från Numero 74, en sänghimmel fin som få , även en vimpel med guldiga stjärnor på. En lampa format som ett hus från Ferm Living skulle få lysa, då kunde vi verkligen mysa! Vackra Dear lion på väggen i sonens rum skulle göra vem som helst stum. En vägghylla från That’s Mine jag länge velat ha, då tror jag att lillkillen skulle bli riktigt gla! Sist men inte minst Kids Concepts matta med tassar små, den skulle nog vara så härlig att leka på <3
Jag skulle köpa lakan, då vi har svenska Dunn täcken här, och i USA så använder man inte påslakan, och det finns så många söta på Miniroom.
Detta hade verkligen vart en dröm att få vinna, jag hade shoppat hem allt som jag behöver till bebis som är beräknad i februari. Hade verkligen underlättat att kunna köpa hem det mesta med en gång. Hoppas på tur!! :)♡
Om jag skulle vinna så skulle jag köpa massor med fina grejer till min fina prinsessa. Kanske en lightning Box till hennes rum så att hon kan börja sova själv där inne och äta själv-set. Hon förtjänar det bästa. Precis som alla andra barn här i världen.
Jag skulle köpa en massa underbara saker från Numero 74, älskar allt där! ? Vimplar, kuddar och sänghimmel! Så galet fint!
Min sambo ska ta körkort nu till våren! Hon önskar sig mest av allt en dator, hennes körkort skulle underlätta hennes jobb och hennes vardag ! Så att jag borde vinna detta presentkort för att hela hennes framtid skulle ändras att kunna sitta och plugga till körkortet hemma! En dator skulle vara hennes bästa vän!! Hoppas ni vill hjälpa mig att ge henne en bättre start på nya året!!
Skulle köpa fina saker till bebisrummet som snart skall inredas eftersom bebis kommer i januari
Åh det vore drömmen att vinna denna lucka!
Vi håller på att fixa barnens rum och just nu har vi bara två sängar.
Om vi vann skulle vi välja inredning till rummet ?????
Åhh! Skulle bli såå himla lycklig om vi vann! Sonen ska få en makeover av sitt rum i mellandagarna ! Så skulle vara helt otroligt om vi kunde köpa lite ny inredning som behövs ! <3
Hej. Jag håller definitivt tummarna här hemma, Jag har en son på 4 månader och tre tjejer som är äldre så jag skulle kunna köpa massa fint!! Om jag vann skulle jag inreda min dotters rum med att köpa en puderrosa sänghimmel, en molnlampa och en stjärna med belysning från numero 74.
Jag skulle vilja vinna och köpa lite inredning till dottern ?? Dom har så fina saker!! God jul Emily!
Hej Emily!
I dagsläget fyller det någorlunda funktion men jag vill ju att det ska kännas ombonat. Tills dess att det är klart sover hon i vårt sovrum, i sin säng, så det skulle vara ett stort kliv för hela familjen!
Om jag vann presentkortet skulle vi inreda klart vår dotters rum. Mycket av det vi vill ha in dit kommer från just Miniroom, men smakar det så kostar det.
Tack för en bra blogg och god jul! Kram
Ja, vad skulle man inte vilja ha från den sidan…? Jag hade gärna velat ha nya fina bäddtextilier till barnen, snygg förvaring till alla leksaker, mysig belysning samt fina leksaker. Miniroom har ju allt för att lyckas med ett fint mysigt barnrum ★ hoppas ★
Citerar sonen ”pappa jag vill ha ett mysigt rum” Vad vill du ha för att det ska bli mysigt? ”Ett tält & andra gardiner för de jag har är läskiga”. Så med andra ord skulle jag köpa ett tipi tält & gardiner till min snart 4-åriga son! ?
Åhe så snällt av dig att Lotta ut detta. Jag skulle bli så glad då dotter redan är 16 månader och behöver lite nytt i rummet. Hon börjar bli stor ? Tiden springer iväg
Skulle köpa lite fina inredningsdetaljer till flickornas rum, stora dottern skulle nog bli lyrisk över en fin docksäng också <3
Grabbarnas rum behöver uppdateras med lite nytt och till lillebror står ett tipi tält, textiler i dova färger på önskelistan medan i storebrors rum skulle det var så snyggt med en lightbox, batmanhylla/krok men även där lite nya textiler i den gråa färgskalan! Så vi håller alla tummarna här hemma att ”tomten” gör så att vår önskning går i uppfyllelse ?
Snart kommer vår söta bebis och vi har inte köpt något än. Börjar så smått få panik. Så mycket spm behövs köpas och så mycket fint! Var börjar man och var slutar man? Detta presentkort hade varit en hjälp på vägen för ett par förstagångs föräldrar. Jag hade köpt ett startpaket till vår Peanut, med ett babynest, sängkläder, någon leksak mm.
Jag älskar Miniroom! Jag skulle gå loss på sängkläder, filtar, prydnadskuddar och mysbelysning till mina två döttrars rum för att verkligen mysa till deras sängar så mycket det går så att de har en riktigt go plats att krypa ner i på kvällen för att sova eller på dagen för att bara ta det lugnt med en sagobok. Tex är bäddseten från By heritage en stark kandidat!
Skulle så gärna köpa mjuka klappar till vår Nicole som firar sin allra första jul <3 <3 mjuka dockor som hon kan leka med och lite inredning till hennes rum som vi ska renovera <3 <3
Vilken drömmig tävling! Jag beställde just en dockvagn och lite annat smått därifrån men listan på vad jag hade köpt om jag vunnit detta kommer här ?? ?
Gunghäst i blått från sebra
Kudde från numero 74
Träklossar från ooh noo
Memory från Ooh noo
Bestick, tallrik och flaska från design letters ?
Hoppas på tur! ??
Jag hade köpt en gunghäst och matgrejer till min son. Hoppas på tur ?
Jag skickade en kommentar som hamnade på fel ställe(under vinnare av lucka 1) . Jag vill ha lakan från Frank & Poppy beauty till spjälsäng och docksäng. En lampa molnlampa xl, pandan eller det stora rådjuret såå fiina. Några leksaker frukostbricka och brödrost att ha i lekköket. Magnetiska klossar från vilac. Kanske en rosa bilbana från kidskonsept. Nalle och kanin krok. Åhh jag vill verkligen vinna det där presentkortet.
Jag skulle köpt bla en ballong lampa till sonen som inte gillar när det är så mörkt. Och sen någon riktigt bra julklapp till barnen. ?
Åhh vilKen dröm det hade varit att vinna
Jag är älskar Numero 74 så hade shoppat nya kuddar och sänghimmel till mina tjejer. Håĺler tummarna!
Jag skulle köpt en sänghimmel från numero 74 till min dotter, hon skulle älskat den ? (Jag också?) håller tummarna och hoppas på lite tur för en gångs skull?
Åh jag hade satsat på lite nyttigheter till min lilla tjejs rum så som de fina hyllplanen från Sebra och kanske någon söt liten Maileg-docka samt möbler till hennes dockhus. Håller tummarna så hårt!! Kramar
Jag skulle välja en sänghimmel från numero 74, en mrs mighetto tavla från cirkus kollektionen, en korg från bloomingville. Panda-lampan Lapin and me var också sååå fin!!! Vore drömmen med en sån här fin vinst! Håller tummarna!
Hade kunna köot hur mycke som helst här, så mycke fint. Men om jag skulle vinna hade jag köpt en sänghimmel och en ballonglampa till blivande storasysters rum.
Jag skulle köpa tavlor från mrs mighetto och Sänghimmel från numero74 till min lilla tjej för att göra hennes rum extra fint och mysigt
vi har precis fått en liten son på 2 månader och ska börja med det mysiga projektet att inreda hans rum från ”start”. Många punkter finns redan avklarade i huvudet, så nu måste dem bara införskaffas också! Så ett presentkort på denna underbara sida skulle komma väl till pass hos oss! Noah och mamma håller alla tummar och tår
Högst upp på min 5-åriga dotters önskelista inför jul står en alldeles egen sänghimmel med tillhörande glittrande stjärnor (som hennes bästis har ?) Jag har länge spanat in Numero 74 från min favoritnätbutik Miniroom, med alla deras underbara detaljer ??? Om jag skulle vinna min allra första tävling någonsin (ja det är faktiskt sant!) skulle hon få sin drömhimmel med alla tillbehör hon kan tänka sig!! Håller alla mina tummar och tår ?
Wow.. typ drömmen att gå loss på miniroom? de har alla mina favorit märken under ett och samma tak. Men massor ifrån Maileg hade det blivit och såklart en hel del från numero 74
Vilken tävling ? Jag skulle köpa en sänghimmel från numero 74. En stjärna i spets. Uppdatera köket med nya matvaror och ett par fina matubderlägg i silikon till matbordet ?? Gud vad jag hoppas!
Jag skulle köpa den underbara Sänghimmel som jag blev förälskad i när jag såg den på din Instagram?Vår lilla dotter på snart 3v skulle få den till sin spjälsäng så blir det riktigt fint och mysigt hos henne!Sen skulle jag även köpa en till min äldsta dotter på 6år som så innerligt önskar sig en himmelsäng av tomten??så nu håller jag tummarna här hemma
?
?
Jag fullkomligt älskar Miniroom! Två barnrum ska inredas i nya huset, så skulle behöva inhandla allt möjligt! Sänghimmel från Numero 74, sängkläder från Garbo&Friends, docksäng från Sebra, soffa från Kids Concept är bara några av sakerna som jag skulle handla till tjejerna på en gång
Kram Angeliqa
Fantastiskt vinst! Om jag vann skulle jag skämma bort mina två syskonbarn till jul. Den största lyckan för mig är att dom mår bra och att få se deras glädje. Till Stina 2,5 år skulle jag köpa en sänghimmel NO 74 då hon nu har fått ett eget rum som ska inredas. Lilla Inger på ett halvår skulle få spjälskyddet Fauna från Garbo & Friends. Det mönstret föll jag verkligen för direkt när jag såg det och det skulle passa till henne. Hon skulle även få lite smått och gott så som bitringen kanin från Garbo & Friends och en napphållare i läder från Elodie details. Båda tjejerna skulle få en varsin kanin-nattlampa. Det skulle verkligen glädja mig att få skämma bort dom lite när jag inte har några egna barn.
Wooooow vilken tävling!
Jag drömmer om gunghästen från OOH NOO och hoppas att kunna få slå in den till sonen lagom till jul, det vore en dröm!
Håller tummarna och tipsar mamma och syrran att också tävla
Vilken drömvinst! Jag råkar veta att lego city, starwars och teknik står högt i kurs dessa dagar. Även dockvagn, kläder och säng till dotterns favorit docka är något som hon länge pratat, tjatat, trånat och längtat efter. Tänk så fantastiskt att ha julens alla klappar klappade och klara. Ingen stress, ingen press. Bara frid och fröjd, då är mamman nöjd! <3
Jag skulle köpa en gunghäst till min underbara dotter, hon skulle bli så glad!
Jag skulle vilja köpa en soffa från kids concept till min flicka (3år). Vi ska flytta in i hus och har än så länge inga möbler då hon tidigare inte haft ett eget rum. Där ska vi krypa upp o läsa många böcker
♡
Jag är så dålig på att köpa förvaring till barnrummet. Så fina hyllor och skrivbord från zebra och askar o lådor från Done by deer skulle vara först på listan. Sen bäddset från Frank & Poppy och tavlor från mrs mighetto.
Från att sonen har ett litet hörn i vår etta på 35 kvm så ska han snart få ett helt alldeles eget stort rum att gå loss i, vilket innebär att jag skulle vilja gå loss på lite shopping tills hans rum, vilket för mig är prio 1, vilken glädje de skulle ge en då det varit tufft med sjukskrivning och knapert i plånboken för all önskan. Vi håller tummarna, jag och sonen! Ha en fortsatt trevlig fortsättning med din fina familj, kram.
Wow! Jag skulle gå loss och köpa allt på Miniroom, typ ;-). Kuddar till barnrummen (bl.a de fina stjärnorna), vägghylla i form av hus, lightbox, vimplar stjärnor och sedan skulle barnen får välja varsin leksak
Jag skulle köpa till min dotter en docksäng,nattlampa,mini kök och sänghimmeln i spets
Åh, jag skulle köpa så mycket!! Vi håller på att renovera och göra iordning sonens rum så inredning av alla dess slag, förvaring, sänghimmel! Finns så mycket fint
hoppas på tur!
Jag skulle köpa barnrumsinredning till min son och dotter!
Jag skulle köpa lite saker så att min son kan få det mysigt i hans lekhörna,
Så det blir fint i ”hans” del av lägenheten
Åh denna tävling vill jag inte missa!!? jag skulle vilja vinna den gråa sänggaveln från ”kids concept” till min dotter Filippa (motivation att hon ska sova i sin egen säng)?
och den underbara lilla docksängen ”Juno” i grått ??
Jag skulle köpa inredning till mina barns rum. Alla 3 har delat på ett rum 7 , 5 & 2 år. Men nu äntligen efter flera års letande har vi köpt hus. Skulle vara roligt att piffa till med något nytt
Jag skulle köpa en ny säng till min lilla, stora 2-åring! Hon börjar växa ur sin spjälsäng och nu är det dags för en växasäng och att bli ”stor tjej” på riktigt! Håller tummarna!
Åh vilken fantastisk tävling, nu håller vi tummar & tår

Barnen skulle först & främst få välja ut 1-2 saker vardera.
Sen så skulle min lilla tjej få en gunghäst. Och lite matleksaker skulle min mästerkock till son bli så glad över
Vår minsta dotter på 1,5 år sover fortfarande i vårat rum. Om jag vann skulle jag köpa inredning till hennes blivande alldeles egna rum
Tycker att djecos nattlampor som ser ut som snöglobar är helt underbara så Jag skulle köpa en varisin Sån till mina 2 döttrar och även en bilbanematta till lekrummet
Skulle köpa glassarna från kids concept, rådjurs dragdjuret ? och en säng himmel till sonen. Sen skulle jag köpa saker till ett projekt vi har i Vimmerby kommun, leksaker till de barn son inte har samma möjlighet att få massa leksaker eller inga alls.
Jag skulle köpa en sänghimmel eller lägga till mer och köpa en spjälsäng ? till lillen i magen.
Wow vilken tävling. Jag skulle absolut köpa inredningsgrejer till min dotters kommande rum, bla en sänghimmel och en docksäng.
Och något till barnens kusin som snart få möta världen.
Håller tummarna ?
Åh där finns ju så otroligt mycket fint!!! Men en varsin kanin och docksäng till hade varit ett självklart köp till min flickor. Hade kanske blivit en och annan kudde också ?
Så himla mycket fint, om jag vann skulle jag köpa krokar Batman mask, stjärna och kanin. Sedan skulle det bli en dockvagn till min lille Julius som älskar köra runt på allt från bollar till skor. Jag skulle även köpt en matservice till honom.
Wow vilken dröm det hade varit att vinna detta pris. Vi har under året köpt hus och det väntas en renovering av lillebrors rum. Drömmen vore att få shoppa lite inredning till rummet, att få det så där mysigt och fint. En sänghimmel till hans läshörna, fin belysning och lite annat smått och gott. Jag håller tummarna
åh den perfekta vinsten till mig ?
Vi håller på att göra iordning 3 barnrum , nu är alla slags möbler såsom byråarer och sängar klara , men det fattas massor av smådetaljer, kanske ett tält , och massa textiler behövs . Så detta hade jag köpt om jag vann och jag hoppas så innerligt att vinsten går hem hitåt ? God Jul & Gott nytt år på dig !
Oj jag glömde
Sist men inte minst – en lightbox.
Som jag suktat efter en men ännu inte köpt.
Åh vilken dröm!! Skulle låta mina tre flickor välja varsin lampa som de kunde ha som nattlampa och skrämma bort mörkrets alla faror! Åh de hade älskat det och deras föräldrar lika så;)
Jag skulle köpa massa fina saker till mina flickor blandannat fin sänghimmel, vimplar med stjärnor, massa fina kuddar och de fina tavlorna från mrs mighetto ?
Jag hade köpt julklappar & födelsedagspresenter till barnen, bla lite inredning till deras rum
Åh de har ju så mycket fint! Med en liten i magen som beräknas komma om ca 26 dagar så skulle det verkligen vara toppen att få köpa sänghimmel, mjuka och söta leksaker och fina kuddar till den lilla sängen ?
Hur ska man kunna välja…. Så mycket fint??.
Men tavlor, kuddar, sänghimmel, påslaksnset och en fin kanindocka till prinsessrummet?
Jag kämpar med att skapa ett barnrum som ger en känsla av trygghet & harmoni samt även inbjuder till lek och mys! Det är svårt med en f d klädkammare på ynka 5 kvadrat utan fönster. Mycket tänk kring materialval, färger osv för att få det se ljust och luftigt ut, men inte för kallt och tråkigt.
Det är nu några detaljer som saknas så vore en dröm att vinna ett presentkort från favoritbutiken Miniroom.
Jag älskar allt ifrån numero 74 så jag skulle då kunna köpa en Sänghimmel, en stjärna med belysning samt en pläd till min lilla dotter och rummet är komplett ?
WOW!!! Miniroom är ju min favoritsida!!! Om jag vann så mycket pengar på miniroom skulle jag köpa lite rolig inredning till min dotters rum. Jag skulle även köpa bra aktiveringsöeksaker till henne då hon nu börjar bli intresserad av att leka lite mer (hon är 4 månader nu). Sen skulle jag även köpa något fint till min gudson <3
Wow vilken vinst!
Om jag fick chansen att skämma bort mina barn skulle dottern få en docksäng från Small stuff och sonen skulle få en bilbanematta. Sen skulle jag nog köpa något fint till bebisen i magen <3
Håller tummar och tår att Ebbe, Maja och bebis fina saker från Miniroom får
Då mina små pärlor (My 2,5år & Ted 1år) verkligen älskar att bada så skulle jag köpa badlek samt nya fina handdukar till dom. En sänghimmel till dottern skulle jag även köpa då jag funderat på det lääänge!! Åhh dom skulle bli så glaada och jag.. jag skulle också bli överlycklig!! Wihoo!!!
Vilken drömvinst!! Vi bor lite trångt nu så vår minsta har inget eget rum så jag skulle köpa mysig inredning till hans lilla hörna i vårt sovrum. Och låtit min stora tjej fått välja fritt, Hon blir fyra år på Lucia så hade varit en perfekt födelsedagspresent

Julklappar till barnen just nu sitter vi i en svår sits är sjukskriva pga av att våran son gick bort anledningen var felmedicinering av barnmorskan under förlossningen min ängel är både storebror och lillebror han föddes 2014 vi är fortfarande sjukskrivna har 3 barn och detta skulle underlätta så enormt då jag vill ge mina barn julklappar dom blir glada materiella ting är inte allt såklart men när dom är så små blir dom glada och deras lycka gör mig alldeles varm om hjärtat
Det finns så mycket man vill köpa på miniroom!
Då jag renoverar dotterns rum så skulle jag gå loss på kuddar, sänghimmel, lampor och hushyllan så klart! ?
Vår lilla dotter ska äntligen få ett eget rum! Vi har nyligt flyttat från en trång lägenhet till ett hus och renoverar för fullt. Vi har inte mycket saker till det nya rummet och om vi skulle ha turen att vinna så skulle jag köpa ett Bäddset Moln från Färg och Form så hon kan sova gott, en Lightbox så hon inte sover helt i mörker, och en sänghimmel så hon kan känna sig som en prinsessa. En Tipi som vi kan leka indianer i eller läsa en av hennes favoritböcker. Vår dotter är bara glad över sitt nya rum fast jag som mamma hade velat kunna ge henne det där lilla extra!
Jsg skulle framför allt köpa 2 svanentäcket, ett till min dotter på 7v och ett till min systerdotter på 17 veckor? Sen hade de blivit lite annat smått o gott som dessa små liv behöver! Älskar allt? Nu håller jag tummarna för våra flickor?
?
Åh hur ska man välja!? Så mycket fint ?
?? Men jag hade valt bland annat stapelklossar och mjukisdjur från Done by deer och leksaker från Bloomingville ?
?!
Om jag vann skulle jag köpa saker att inreda min 10 månader sons rum, som tyvärr inte fått ett rum än. Kommer ett syskon i maj så hade varit underbart att fixa det till honom nu! Med hjälp av din blogg får man massa inspiration till det:)
Jag skulle köpa allt till ett kalas så ska jag fixa en stor fest till gatans alla barn.
Dottern skulle bli överlycklig om hon fick en mysig sänghimmel
Hälsningar Emelie
Det skulle bli inredning och julklappar till barnen! ??? en lightbox bland annat! ???
Jag skulle köpa till min dotter. En stjärnvimpel, kuddar, sänghimmel, nattlampa och massa mer! Älskar miniroom.se.
Jag skulle köpa några fina vimplar med belysning att pynta tjejernas rum med. Sen har har jag kvar en julklapp till min systerson. Han önskar sig sitt första matsett
Jag skulle köpa inredning till min nyfödda dotters rum….
Sänghimmel, vimplar, kuddar mm
Åh vilken bra tävling. Skulle jubla om VI vann.Våran trea hade behövt en säng .. han sover i våran och det börjar snart bli ohållbart, sover inget på nätterna , så detta vore rena drömmen . känner mig tärd utan sömnen nu. Hoppas innerligt att det är min tur
?
?
?.
Woop woop, vilket pris. Jag skulle gärna vilja vinna och köpa en massa fint till min prematurbebis som har haft en liten tuff start då hon föddes 9v för tidigt. Jag skulle vilja köpa en sänghimmel och en massa gosiga sängkläder att gosa in lilla Stina i. Hon behöver lite extra värme, närhet och gos.
Om jag har turen att vinna skulle jag shoppa det mesta som behövs för att få ordning på min dotters rum. Sänghimmel har vi drömt länge om, fina sängkläder och bra förvaring. Någon mysig lampa. Håller tummarna!
Vilken drömvinst!?
Till min sons rum skulle jag köpa en lightbox och påslakan.?
?
Jag hade köpt lite nytt till barnens rum. Bl.a så har jag länge önskat att min dotter ska få en rosa sänghimmel från Numero 74, stjärnvimpel och även en tavla från mrs mighetto.
Åhh
Detta hade varit en dröm, att få en sådan julklapp att kunna köpa något fint till mina 2 små flickor
Vilken dröm att få vinna denna lucka! Snart snart kommer min minsta få ett eget rum och har längtat efter att få inreda detta. En ballonglampa och mailegkaniner skulle stå på inköpslistan!!! Hoppas hoppas såå mycket! ? Trevlig helg!
Hi! I would like to buy canopes for my girls from numero 74 and Lapin girl lamp????
Då jag är nyligen ensamstående med 2barn och lillasyster väntar tåligt på att få eget rum som står färdigt för att inredas, skulle denna vinst vara en dröm!! En bilmatta ifrån oioi, någon fin taklampa, tavlor ifrån mrs mighetto, prydnadskuddar, en lightbox.. ja man vill ha allt ifrån miniroom???
Vad ska man välja?! Finns så mycket fint! Men jag skulle köpa tapet Ture, tavlor från mrs mighetto, vimplar och lightbox till båda barnen? Dem vill gärna ha likadana saker så det är nått jag gärna vill ge dem som en extraklapp till jul?
Wow vilken drömvinst! Jag skulle köpa en varsin magisk present till mina fantastiska barn och de skulle få vara med och välja ur minirooms härliga utbud! Sedan skulle vi tillsammans fylla på med presenter och julklappar som vi brukar ge till familjer och barn som av olika anledningar har det svårt. Att få se dessa familjer och barns glädje är obeskrivligt. Så jag och mina barn hade mer än gärna vunnit detta fantastiska pris!
Jag skulle köpa julklappar till min son som firar sin första jul iår
Skulle även köpa lite grejer till mina bästa vänner som fått tvillingar nyligen och eftersom det kostar en del med barn så vill jag hjälpa dem med att köpa lite bra ha saker som kan behövas. Finns även 2 andra barn jag skulle köpa till om jag vann denna tävling.
Jag skulle ha jättesvårt att väljs men med en så stor summa så skulle man ju kunna frossa i fina grejer hur mycket aom helst!
Jag skulle köpa inredning till minsta dotterns kommande rum i första hand och även till de två äldre. Vilken fantastisk vinst!!
Jag skulle köpa ett tipitält till mina barn och placera det i vardagsrummet så som vi bor just nu, så dom även där kan lika bland oss alla andra, en mysig plats att lösa böcker på eller kolla på film ifrån på tv. Även en sänghimmel mörkgrå till yngsta sonen, det är mina absoluta två favoriter. Sen dyker det alltid med något extra!?
???
Så mycket fint men skulle bland annat slå till på en ryggsäck, racerbana, flygplan, bensinstationen, barnservis och ett fint sängkläderset ??
Åh jag fullkomligt älskar Miniroom!
Jag skulle köpa en ny Maileg kanin till vår två åriga dotter, då hennes älskade lilla kanin snart är sönderkramad…
En säng och lite kläder till kaninerna skulle också hon älska!
Även lillasyster som ska kläckas i februari skulle få en egen liten Maileg kanin, eller varför inte en skyddsängel? Åh man kan ju bara gå loss på minirooms hemsida… jag hoppas verkligen att jag vinner så mina flickor kan få fina presenter! ?
Hej1
Jag skulle bli överlycklig om jag vann och skulle köpa den supervackra sänghimlen i rosa spets och den fina stjärnan i spets. God smak i sin fulländning!
http://miniroom.se/se/product/3844-pandalampa.html#.WEqe_cJ86aM
Denna underbara panda lampa hade jag köpt till dottern och även ett leksakskök. Har mycket tankar och idéer till dotterns rum men blir inte klar då mitt jobb och utbildning har tagit mycket av min tid. Men igår var det examen så nu ska dotter få mer tid igen.
För presentkortet? för 3500kr hade jag köpt:
? Hoppas innerligt på att vinna denna luckan ???
?
mrs Mighetto poster, Dear Lion och Dear Elephant, Numero 74, Sänghimmel Lace baroque i Dusty Pink, vimplar Falling Star i Gold och lakan till spjälsäng i Puder,
Elodie Details, Badcape Petit Royal Pink,
Brigbys, Enhöring till väggen ?
Till min älskade dotter ?
Finns massor att köpa men dessa hade varit det första jag köpt ???
Jag skulle köpa massa inredning till mina döttrars rum, deras väggar är fortf tomma efter inflytten i maj?
Finns sååå mkt fint på miniroom så kan inte välja en grej för jag vill ha alla saker!!
Min gudson har diagnosen asperger och behöver lugn och ro,
men hans stora familj på sex i en trerummare bo.
Med tre små syskon på 0, 1, och 2,
är det många klåfingriga små.
Dom pillar och har sig med alla hans grejer,
dessutom är han syskon 3 små tjejer.
Han har i hemlighet berättat att han vill rymma bort,
nu hoppas jag istället kunna vinna honom ett fort!
En sänghimmel i guld skulle kännas som magi,
en hemlig plats för honom själv att vara inuti.
Han är så snäll, sprudlande och generös,
men blir det mycket ljud och liv så blir han lätt rastlös.
Ett fint paket från miniroom med täcke, kuddar och annat smått och gott,
i gengäld mot uppgiften att vara hans gudmor är som är den finaste jag fått!
Jag skulle köpt allt jag annars bara kunnat drömma om. Med 2 vuxna och ett barn men bara 1 ekonomi så får vi snåla på allt. Förra julen var tom, helt tom. Jag skulle göra allt jag kan för att ge min son en riktig jul, Men när hans moster precis gått bort så finns inte orken, idag var hennes urnsättning och nu närmar vi oss både en första jul utan henne, och sedan hennes 25års dag. Det här hade betytt allt, verkligen allt. Sen vill jag ge igen för allt fint min brors familj gett mig, jag vill kunna ge mitt brorsbarn en stor gåva ♡
Hade passat perfekt till lillans första rum hon ska få i februari. Hade älskar att köpa massvis med fin inredning till tösen ???
Jag skulle köpt allt jag annars bara kunnat drömma om. Med 2 vuxna och ett barn men bara 1 ekonomi så får vi snåla på allt. Förra julen var tom, helt tom. Jag skulle göra allt jag kan för att ge min son en riktig jul, Men när hans moster precis gått bort så finns inte orken, idag var hennes urnsättning och nu närmar vi oss både en första jul utan henne, och sedan hennes 25års dag. Det här hade betytt allt, verkligen allt. Sen vill jag ge igen för allt fint min brors familj gett mig, jag vill kunna ge mitt brorsbarn en stor gåva. Jag vill vinna detta så himla mycket ♡
Jag skulle köpa inredning till min sons rum som vi håller på att renovera – och såklart babblarleksaker till en babblartokig son ?
Jag skulle köpa en massor av fin inredning till yngsta sonens nya rum som är under renovering just nu. Temat kommer gå i mintgrönt tänkte jag och jag är säker på att jag skulle hitta en uppsjö av saker om jag vann detta presentkort. ?
Jag skulle köpa hela sebra och don by deer sortimentet och inreda min nyfödde sons rum. Finns så mycket fina saker i butiken så det är svårt att välja.
Åh finns ju så mycket fint där! Jag skulle nog köpa mer förvaring och inredning till sonens rum samt mer leksaker då han fyller ett i Februari. En lightbox skulle nog också få slinka ner! Håller tummar och tår!
Jag skulle ge mina barn och deras kusiner en varsin underbar julklapp.
Wow! Vilken vinst ? Jag hade köpt nya sängkläder till båda barnen. Lillebror fyller snart 1år och då hade han fått sitt rum inrett med girlang, leksaker och förvaring ?
Oj va härlig vinst! Jag skulle köpa bäddset, förvaringskorgar, en lightbox, nappar, ett tält… och säkert massa extra utöver presentkortet.. Kikade just in på sidan och hittade massa kul!! Kommer förmodligen att köpa ihjäl mig, haha
Jag skulle köpa lite nya möbler till lillans rum från Sebra
Med tre sessor små, dagen fort går. Vi startar med en FRUKOSTBRICKA. Köket från KIDS CONCEPT ger vändstekt ägg. Tar en promenad med Mammut DRAGDJUR. Sedan är det dags för LILLE KANIN att somna i sin STAR DOCKVAGN!
Jag skulle köpa soffa till mina döttrar och inreda deras rum färdigt.
Till vår efterlängtade prins som i april ska anlända,
Hade jag köpt en massa grejer som han kan använda.
Leksaker, lampor, ja allt man behöver ha,
Så med detta presentkort hade starten vart väldigt bra.
Och om vi nu i tävlingen går bet,
Så har vi redan vår prins som är det bästa vi vet
Åh åh! Vilken dröm! Jag skulle definitivt köpa nya kanindockan SNÖVIT till dottern, sedan skulle jag köpa inredning mm från sebra till båda barnen! Fyller dessutom år! Många paket blir det att köpa samtidigt. Detta vore en dröm!
Jag skulle köpa en varm och mysig åkpåse från Elodie Details till min lilla dotter Betty. Det kan verkligen behövas nu när den isande vinterkylan börjat dra in över Norrbotten.
Jag hade köpt ett lektält till min son och lite annat smått och gott. Sen hade jag köpt ett babynest till lilla bebisen som kommer i mars.
Jag hade köpt ett sånt där fint lektält, med kanske en sittpuff i, hade blivit succé!
http://miniroom.se/se/product/3858-tipitaltrm.html#.WEsNdn1MAyE
http://miniroom.se/se/product/3855-sittpuff.html#.WEsNfH1MAyE
Åh vilken underbar vinst! Drömmen ? Jag skulle köpa lite vimplar från numero 74, poster från mrs mighetto, leksaksmat från kids concept, en rund matt från sebra och lite annat smått och gott. Miniroom har ju såå mycket fint så blir inte direkt svårt att spendera dom pengarna! ? Håller mina tummar nu!
Åh vilken underbar tävling hade förgyllt min jul om jag vann denna tävling ???? jag hade köpt den ljuvligt vackra spets sänghimmeln från numero74 och lite annat fint till barnen
OM JAG VANN SÅ SKULLE JAG KÖPA EN VACKER SÄNGHIMMEL, SÖTA ELEFANTKROKAR, FÖRVARING DÄR ALLA LEKSAKER SKULLE FÅ PLATS SAMT SAMT HÄRLIGA KUDDAR FÖR EN PERFEKT MYSHÖRNA
Jag skulle ta o sätta mig ner tillsammans med min dotter som snart blir 4 år o kolla igenom hela minirooms hemsida och låta min dotter få välja vad hon skulle vilja ha till sitt egna rum. Det skulle få henne att känna sig så stor!
Lillkillen ska snart byta till växasäng, så nya sängkläder, kuddar, en mysig nattlampa och en grå sänghimmel skulle jag inhandla om jag vann
Åhh jag skulle handla massa fina ordentliga julklappar till mina älskade barn och en ny åkpåse då dragkedjan precis gett upp!
Om jag skulle ha turen att vinna så hade jag köpt en ballonglampa till sonens rum som vi håller på att göra om så den hade passat perfekt, sedan hade båda barnen fått varsin lightbox och dottern hade fått några Mrs Mighetto posters….
Jag har velat köpa en kaninbabylampa i färgen Mint från Lapin and Me i ungefär två år. Min man tycker att den är HEMSK. Men om jag vann skulle jag strunta i det och köpa inte bara en, utan TVÅ! Sen kan han få bestämma för de 600:- som är kvar. Kan ju hända att jag knuffar honom lite i riktning åt det virkade fina sakerna från Sebra.
Wow vilken grej
?
Hade helt klart försökt vinna till min tjej??
Tjötat hål i mitt hövve om en sänghimmel till barnen rum??????
Men jag fattar nada så förblir alltid helt stum?
Trots tröttheten av ständigt vakna nätter?
Kanske denna gåva från mig gjort att trosorna sprätter?
Så det hade vart kul att för henne vinna detta pris?
Som ett plåster på såren av att när barnen vaknar så sover jag alltid djupt som en gris?
Jag hade först gått ut oxh ropar glädjevrålet så hela Lindome hör. Har en önskelista på telefonen med massa grejer från minirooms hemsida. Hade gått loss på sebra saker samt något från Maileg och sedan hade mina fantastiska tjejer som haft en riktigt tuff höst fått välja något de självs ville ha. Hade varit en helt fantastisk julklapp.
Jag skulle fråga min fyra-åriga tjej vad hon skulle vilja ha till sitt och lillasyster rum ? Men om jag ju skulle få välja något själv, så hade jag gärna köpt något underbart från numero 74
Trevlig helg ?
Eftersom vi väntar tillökning i tidigt i vår vilket betyder att vi har ett baby-rum att inreda så hade jag passat köpa massa fint piff till det rummet. Bland annat en fin lampa, ’en mysig pläd och massa fina kuddar. Så nu håller jag alla tummar och tår!
Åh det finns ju såååå mycket fint! Svårt att välja, men det skulle antingen bli en växa säng, då dottern precis fått eget rum! Eller så hade jag valt ett leksakskök och andra småprylar som man vill ha fast som inte man inte riktigt prioriterar ekonomiskt, typ tavlor, kuddar, korgar och andra fina inredningsdetaljer
Håller alla tummar!!
Skulle köpa inredning till min sons nya rum ? sänghimmel bland annat
Det skulle bli inredning! Vi väntar bebis nummer 2, går in i v 32 imorgon
Till nya bebisens rum har vi köpt tapeter och spjälsäng – resten saknar vi! Så presentkortet skulle gå till tavlor, krokar, korgar, sänghimmel, girlanger och annat piff! ?