Header Image

EMILYSLIV

Emily heter jag och är toppbloggare här på Vimedbarn. Här skriver jag om allt som hör mammalivet till. En förkärlek till barnsaker, inredning och kläder. Lever med mina döttrar Noelia 3,5 år och Junielle 2 år, vi bor utanför Stockholm. Älskar DIY, pyssel, bakning och matlagning så det är ett axplock av vad ni kan hitta här hos mig!

EBAYTIPS – SÖTASTE ÄGGEN I TRÄ

Publicerad,


Kolla in de här söta äggen i trä jag fick hem idag. Blir perfekt till Noelias 1-årspresent. Så gulligt när man kan öppna dem plocka i/ur gulan också. 🙂 Exakt samma har jag sett runtomkring på svenska webshopar för en bra mycket större peng. Ni hittar dessa HÄR för 37kr inkl. frakt!

Vi sitter just nu på färjan på väg ut mot Stora tratten, en ö i Stockholms skärgård, där vi ska tillbringa några dagar framöver! Ska bli så skönt att bara sola, bada och slappa! 🙂

1 Kommentar

  1. Malin-mamma till Minelle!

    Ojoj! Dina tips är bara fööör bra!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *