Header Image

EMILYSLIV

Emily heter jag och är toppbloggare här på Vimedbarn. Här skriver jag om allt som hör mammalivet till. En förkärlek till barnsaker, inredning och kläder. Lever med mina döttrar Noelia 3,5 år och Junielle 2 år, vi bor utanför Stockholm. Älskar DIY, pyssel, bakning och matlagning så det är ett axplock av vad ni kan hitta här hos mig!

DETALJER I MÄSSING

Publicerad,


Som jag visade er tidigare köpte jag de små ljusstakarna i lördags men kunde inte riktigt släppa tankarna från adventsljusstaken så vi åkte tillbaka igår och inhandlade den också. Den är ju så fin i all sin enkelhet och kommer att passa perfekt på köksbordet i december!
Tänk att det är mindre än en månad kvar tills vi får tända det första ljuset!Älskar detaljer i mässing, det ger en så mycket mer ombonad känsla och värme än t.ex. silver och så är det ju såå fint till jul!

Idag får vi pyssla och dona här hemma då sotaren ska komma någon gång under dagen. Ska nog slå in en massa presenter och skriva en check-lista inför det stora ettårskalaset! Det närmar sig med stormsteg! 🙂

1 Kommentar

  1. Verkligen jätte fina, fick detta kit idag men mina små var inte för värmeljus utan vanliga ljus såg jag nu tyvärr.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *