Header Image

EMILYSLIV

Emily heter jag och är toppbloggare här på Vimedbarn. Här skriver jag om allt som hör mammalivet till. En förkärlek till barnsaker, inredning och kläder. Lever med mina döttrar Noelia 3,5 år och Junielle 2 år, vi bor utanför Stockholm. Älskar DIY, pyssel, bakning och matlagning så det är ett axplock av vad ni kan hitta här hos mig!

DAMMA DAMMA DAMMA

Publicerad,

IMG_0952.JPG
Städningen går i fullt ös, snart är vi klara! En miljon saker överallt som måste bort från golvet när det ska dammsugas och moppas! Jag bara äääälskar när det är rent och ska njuta till max i min nytvättade soffa ikväll! 😉

3 Kommentarer

  1. Hej!

    Hamnade in på din blogg för någon månad sen och nu är jag fast!
    Jag fullkomligt älskar den 🙂 Du har en så himla fin dotter och knäpper mycket fina bilder på ditt hem. Jag tyckte du hade så fint enkelt köksbord, vart är det köpt?

    Ha en trevlig kväll! Kram
    / Josefin från Åland!

  2. Visst, finns ingen bättre känsla än att kasta sig på soffan när man städat hela lägenheten. Att bara få njuta av doften av rent haha

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *